The Jungle Book

Verdikt
89

Další z disneyovských plošinovek předminulé dekády. Dodnes krásně plynulá a skvěle hratelná, navíc k dispozici zdarma v prohlížeči. Nic vám tak nebrání v krátkém či delším návratu do pohádkového dětství.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaArchive

Ostatní platformy

Game Boy AdvanceGame Boy Advance

Nedostupné

Game Boy ColorGame Boy Color

Nedostupné

MegaDriveMegaDrive

Nedostupné

NESNES

Nedostupné

SNESSNES

Nedostupné

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Virgin Interactive
Vydání: 4. dubna 1994
Štítky: browser-gaming, 2d, plošinovka, arkáda, zdarma, pro hráče do 18 let, staré pecky, online hry, akční, online

Kreslíři od Disney, klasický animovaný film - tentokrát jde o Knihu džunglí z roku 1967, inspirovanou stejnojmenným románem od Rudyarda Kiplinga - a vášeň pro jeho převedení do povedené a chytlavé herní formy. Tento recept se osvědčil u Aladdina, Lvího krále, a neméně skvěle funguje i v případě Knihy džunglí.

Herně se jedná o plošinovku nejtradičnějšího rázu, ozvláštněnou možností víceméně volného pohybu po úrovni. Vaším cílem totiž tentokrát není pouze dojít z bodu A do bodu B, ale posbírat nejdříve určité množství drahokamů. V jakém pořadí a jak to uděláte, to už je jen na vás - průchod jednotlivými levely se tak klidně mohl seanci od seance lišit.

Prostředí se příjemně mění - ačkoliv jsou samozřejmě všechna stylizovaná tak, aby to do tématu hry sedělo. Potkáte se rovněž s řadou postaviček, na které si možná vzpomenete z jedné z předloh, ať už filmu či knihy.

Krásná pixelová grafika dokáže potěšit oči hráče i dnes, stejně tak filmová hudba. Ovládání Mauglího je parádně responzivní, a také je to potřeba, protože některé skoky vyžadují velkou míru preciznosti. Jinak ale není hra nikterak brutálně obtížná, ačkoliv na dnešní standardy se nejedná o úplně snadný titul. Bez problémů obstojí v konkurenci klidně i současných plošinovek a žádný pamětník by neměl minout šanci si ji zdarma zahrát v prohlížeči.