Judas

Verdikt

Fakt, že se Judas do jisté míry odráží od předchozích her autora, nikdo nepopírá, proč ale spravovat, co funguje? Na hotovou hru si ale budeme muset ještě počkat.

Další informace

Výrobce: Ghost Story Games
Štítky: sci-fi, first person, adventura, akční, rpg

Ken Levine, otec legendárního BioShocku, před časem představil svou novou hru Judas, první po deseti letech od vydání BioShocku Infinite. Už z traileru je jasně patrné, že DNA jednoho z nejvýznamnějších immersive simů najdeme i tady. Některá zahraniční média ale v nedávné době dostala příležitost vyzkoušet hru na vlastní kůži a v zásadě tento dojem potvrzují.

Judas se odehrává na Mayflower, vesmírné lodi o velikosti města, která převáží zbytky obyvatel Země k novému domovu, planetě Promia Centauri. V roli hrdinky jménem Judas, která sice v minulosti zemřela, ale byla znovu stvořena (což bude patrně hrát v příběhu zásadní roli) budeme na lodi v kontaktu s jejími třemi vůdci, Tomem, Nefertiti a Hope. Plnění úkolů pro jednoho z nich dost možná nepotěší ty ostatní, a tak budeme muset opatrně balancovat na síti z intrik a vzájemných komplikovaných vztahů.

Sám Levine svou hru představuje jako narativní Lego, ve kterém si svůj zážitek a hlavně vyznění vyprávění příběhu budete do značné míry tvořit sami. Geoff Keighley, který si hru také mohl vyzkoušet, na sociálních sítích uvedl, že všechny důležité součásti BioShocku jsou tu jasně patrné, ať už jde o zvláštní schopnosti, hackování, filmové momenty a bohaté příběhové pozadí. Navíc se ale v Judas údajně za oponou děje ještě něco dalšího, co je těžké vysvětlit nebo ukázat v trailerech.

Judas pro tuto chvíli nemá přesné datum vydání, vydavatelství Take-Two nicméně ve svých finančních předpokladech uvádí, že bychom se měli dočkat nejpozději v březnu příštího roku. Sám Keighley ve svých dojmech uvádí, že hra má k dokončení ještě poměrně daleko.

Ken Levine před deseti lety uzavřel své studio Irrational Games a posléze založil menší tým jménem Ghost Story Games.