Jett: The Far Shore

Verdikt

Kouzlo nepoznaného a tajemné dálky fungují mimořádně dobře, když jste ještě k tomu na cizí, neprobádané planetě. Zážitek podobného druhu se pokusí přinést příběhové a přemýšlivé sci-fi Jett: The Far Shore. Vyjít by mělo ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Superbrothers
Štítky: sci-fi, vesmír, explorativní, adventura

Od odhalení Jett: The Far Shore uběhl přibližně rok a teď o sobě autoři dali opět vědět tříminutovým trailerem, který blíže představuje herní náplň a mechanismy.

V roli Mei, členky mezinárodního týmu výzkumníků, se v malé raketce vydáváte za poznáním tajuplné planety a jejího ekosystému. Snažíte se přitom najít zdroj signálu, který vás na toto místo přivedl, a ideálně také najít vhodné podmínky k životu, aniž byste narušili přirozený chod života místní fauny a flóry.

Vaše plavidlo má k dispozici celou řadu možností, jak interagovat s okolím: Čeká na vás získávání vzorků, míchání sloučenin a také crafting. Nečekejte ale žádné další No Man's Sky s procedurálně generovaným obsahem. Hra má pevně daný příběh, který je ale obalen otevřeným světem, jenž můžete svobodně prozkoumávat. Většina problémů má dle autorů vícero řešení a každý hráč může k překážkám přistupovat jiným způsobem.

Na PlayStation 5 hra využije možností ovladače DualSense, jako jsou adaptivní triggery či haptická odezva. Vyjde ovšem také na PlayStation 4 a PC. Stihout to chce ještě letos, přesný termín vydání ale zatím neznáme.