Jet Car Stunts (mobilní verze)

Verdikt
80

Pořádná výzva umí být v Jet Car Stunts zdrojem občasné rozmrzelosti. Nic to však neubírá na fantastickém pocitu uspokojení při zvládnutí této chytré arkádové zábavy.

Další informace

Výrobce: True Axis
Vydání: 13. listopadu 2009
Štítky: auta, arkáda
Auta v Jet Car Stunts se přímo zhlédla v populární Trackmanii. Vozidlo na tryskový pohon. Křivolaké tratě vinoucí se vysoko v oblacích. Arkádový jízdní model vyžadující preciznost a absolutní soustředění. Všechno tohle dané dohromady vytváří výborný koktejl.  

Hra pořádně proškolí vaše dovednosti v sérii podniků kombinujících v sobě závodní prvky s pravidly plošinovek. Na každé dráze jsou od startu do cíle rozsety jednak záchytné body, ale také různé skokánky, propasti, mezery a prudké zatáčky. Jde o závod s časem, zároveň si prožijete adrenalinové skoky, vratké lety vzduchem i infarktové vyhýbání se překážkám. Neporadíte-li si však s kontrolou vozu, celkem reálnou hrozbou nebude ani tak blízké setkání se svodidly, jako spíš si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je padat střemhlav dolů. 

Proto je klíčové převzít co nejrychleji kontrolu nad akcelerací a brzděním, jakožto i nitrem a plachtěním. Vytýkat Jet Car Stunts přílišnou výzvu, když se jedná o stěžejní pilíř hratelnosti, zní neférově, ale obtížnost se od počátečních tréninkových jízd skutečně vyšroubuje a zvládnout zajet čistou jízdu vyžaduje skutečně kumšt. Nepovedené pokusy však častěji vyústí v kontinuální opakování závodů a především hráčovu frustraci. 


K tomu nelze ani z jednoho pohledu říci, že se jedná o pohlednou hru. Esteticky se svým geometrickým designem úrovní ano, graficky však naráží na rozmazané textury. Potěší implementace online žebříčků i možnost poměřit se se záznamem jízdy vašeho kamaráda, co však vyloženě vybízí a současně trestuhodně absentuje, je editor úrovní. Chyby se tedy najdou. Co ale dělá z Jet Car Stunts osmdesátkovou hrou? Je to pocit zlepšování. Spadnout na ústa, zvednout se a pokoušet se zas a znovu. Jakmile ovládnete zdejší fyziku, hra se rázem promění v úžasně zábavný a odměňující zážitek. 

Výše zmíněné nedostatky pak představují spíš drobné komplikace na cestě plné zábavy. I když toho od vás hra občas požaduje příliš, stejně si nemůžete pomoct a vracíte se, abyste uplatnili staré známé "ještě jeden pokus a jdu spát", které činí z Jet Car Stunts výtečné akčně-závodní rozptýlení.