Jagged Alliance 3

Verdikt

Chystá se konečně plnohodnotný návrat legendy? Milovaná a dost možná nepřekonaná tahová strategie dostane nové pokračování - a dočkat bychom se měli ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Haemimont Games
Štítky: tahová, vojenské, taktická, strategie

Legendární taktická strategie Jagged Alliance dostane po více než dvaceti letech pokračování (o pokusech sérii oživit v JA: Back in Action a JA: Rage! nebudeme mluvit). Studio Haemimont Games, které na třetím díle pracuje, nás ujišťuje, že hodlá ctít a navázat na kořeny série. O tom, jak ke hře přistupují, se v traileru výše rozpovídal i Ian Currie, tedy duchovní otec prvních dvou dílů, který na Jagged Alliance 3 přímo spolupracuje. 

„Pro mě Jagged Alliance musí mít vždy několik elementů: strategickou vrstvu, ve které hráč dělá rozhodnutí, která ovlivňují věci ve větším měřítku. Dále pak robustní taktickou hratelnost a v neposlední řadě příběh a postavy, které mezi sebou interagují,“ vyjmenovává Currie.

Z toho, co jsme kolem hry zatím měli možnost vidět, to vypadá, že bulharské studio si opravdu dává záležet, aby bylo věrné odkazu série. Vrátí se staré známé postavy, taktické souboje vypadají jako zajímavá modernizace s některými prvky z XCOMu, jako jsou různé druhy krytí za překážkami. To vše v přehledné a moderní grafice.

Kde si zatím trochu nejsem jistý zvolenou cestou studia, jsou vtípky a hlášky postav. Na druhou stranu se ale Jagged Alliance nikdy nebrala příliš vážně a na přehnaných charakterech a archetypech jednotlivé díly dost často stavěly.

Všechny indicie zatím směřují k tomu, že bychom mohli dostat skutečné oživení milované série. Snad Jagged Alliance 3 nedopadne jako nebožák Elliot pokaždé, když diktátorce Deidranně nesl špatné zprávy.

Pokračování kultovní klasiky Jagged Alliance 3 by se mělo udát ještě letos na PC. Hru si už teď můžete přidat do seznamu přání na Steamu, aby vám neunikly žádné důležité informace.