Jagged Alliance 3

Verdikt

Pár pokusů už tu bylo, ale legendární a mistrovskou strategii Jagged Alliance 2, která už dlouhá léta slouží jako etalon kvality pro všechny nové žánrovky, se překonat zatím nepodařilo. Ambice na to rozhodně má nový díl, ale jak si povede, se dozvíme až za nějakou tu dobu. Datum vydání totiž zatím oznámeno nebylo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Haemimont Games
Štítky: tahová, taktická, vojenské, moderní válka, strategie

Ivan je zpět! Jagged Alliance je zpět! Byly časy, kdy bychom tohle volali mnohem nadšeněji, nicméně dnešní oznámení třetího dílu nechalo dost prostoru pro zbožná přání. Prostě a jednoduše, jakkoliv je skvělé, že se tahle žoldnéřská romantika vrací, Jagged Alliance 3 zatím nevypadá moc dobře. Tedy alespoň z vizuální stránky, kdy animace působí jak dekádu staré a samotné prostředí na tom není o moc lépe.

Nicméně, vývojářské studio Haemimont Games (série Tropico, Surviving Mars) nás zavede do Afriky, do republiky Gran Chien, jejíž prezident zmizí a vládu převezme paramilitantní organizace zvaná Legie. Prezidentova rodina zareaguje nejlepším možným způsobem, jak jde stabilizovat zemi, a tak si najme žoldnéřskou organizaci, která se má s Legií vypořádat. Nu a zbytek už znáte. Budete si rekrutovat nejrůznější žoldnéře, kteří se budou lišit schopnostmi, levelovat je, platit jim a dávat jim nejrůznější vybavení odpovídající dané misi.

Máme se těšit jak na nové žoldnéře, tak na klasické staré známe (a nejen Ivana). Kampaň je samozřejmostí a čekat můžete i online kooperaci. Kdy hra vyjde ale zatím netušíme.