Ittle Dew

Verdikt
83

Moc milá akční adventura a pocta klasickým titulům ze série The Legend of Zelda. U ovládání Ittle Dew sice škobrtá, hratelnost má ale vynikající.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Ludosity
Vydání: 31. října 2013
Štítky: zelda, puzzle, dungeon, mobilní hry, explorativní, adventura, akční

Ittle Dew svou inspiraci sérií The Legend of Zelda ani trochu nemaskuje. Ba naopak, na podkladu roztomilé malované grafiky principy legendárních akčních adventur hrdě popostrkuje do popředí. Je to hra plná kobek, nepřátel a hádanek, která odmění vaší důslednou exploraci světa skvělým zážitkem. Funguje rovněž jako velmi příjemný závan nostalgie, čehož si jsou její tvůrci ze studia Ludosity plně vědomi. Jde o přiznané vdechnutí toho nejlepšího charakteru, kazí jej jen pár drobnějších omezení.

Hry se ujímáte v momentě, kdy jste se svojí hlavní hrdinkou vrženi na bezejmenný ostrov plný dobrodružství. Od tohoto bodu se vaše putování striktně drží Zelda formule. Budete se vrhat do podzemních jeskyní, řešit v nich rébusy a potýkat se s rozličnými nepřáteli.

Postup v každém dungeonu je pevně svázán s použitím některého z předmětů, na něž v průběhu cesty narazíte. Ohnivý meč vám například umožní zapalovat pochodně a jakmile se vám do rukou dostane kouzelná hůl, můžete zase téměř libovolně manipulovat s objekty ve hře.

Design úrovní a nástrojů v Ittle Dew je v tomto ohledu vážně povedený a třebaže nedosahuje takových mistrovských kvalit jako jeho předloha od Nintenda, snažit se přijít na to, jak se dostat přes zapeklitou překážku je čistá radost.

O chvíle plné starostí se vám naopak postará ovládání hry. V místní nabídce sice nechybí možnost vybrat si ze dvou přednastavených ovládacích setů, ovšem jak ten spoléhající se na gesta, tak druhý tlačítkový má daleko k ideálnímu pocitu kontroly nad vašimi akcemi. K optimálnímu pohybu s postavou hře chybí citlivost, jindy zase zbytečně schytáte zásah, i když jste si mysleli, že jste v bezpečné vzdálenosti od oponenta anebo naopak zoufale máchnete mečem naprázdno.

Pořád ale máme tu čest s mobilní hrou, kde se při převodu takto složité látky na dotykové displeje dají čekat uskrovnění. A ty tam skutečně jsou, ať už se jedná o neresponzivní ovládání nebo lehkou obsahovou prázdnotu. I to je však daleko tomu, aby zkazilo po téměř všech stránkách výborný prožitek. Promyšlený s hutnou hratelností, dobře dávkovaný a celkově jednoduše kouzelný.