Isonzo

Verdikt

Po Verdunu a Tannenbergu příchází nástupce - Isonzo vás nechá bojovat o alpské průsmyky na italské frontě první světové války. Hra by měla vyjít za čtvrt roku.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: BlackMill Games
Štítky: historická, first person, vojenské, multiplayer, první světová válka, střílečka, akční

Po Verdunu a Tannenbergu, západní frontě a východní, přichází na řadu Isonzo a boj o alpské svahy mezi Rakouskem-Uherskem a Italským královstvím. Přísně realistická multiplayerová střílečka z pohledu první osoby, kde stačí jedna kulka a je po vás, vyjde už relativně brzo – 13. září letošního roku. A k tomu rovnou dostáváme trailer - viz výše.

Verdun sázel na zákopovou válku a střídavé útoky napříč smrtící zemí nikoho, Tannenberg se vyžíval v hlubokých lesích a širých dálavách Polska a okolí. Isonzo to zkouší zase trošku jinak, protože obrovskou roli bude hrát vertikalita. V boji o horské průsmyky si zkrátka musíte dávat zatraceného majzla, jestli se náhodou na nějakém skalním výklenku vysoko nad vámi neskrývá kulometné hnízdo.

Prostředí vypadá krásně, i když samozřejmě nebudete mít moc času ho tiše, relaxačně obdivovat – přeci jen jste integrální součástí jednak celého svého týmu, jednak skvadry pár blízkých spolubojovníků. Ať už budete důstojník, kulometčík, nebo (a takových bude nejvíc) prostý puškař s pár granáty u pasu, každý bude hrát svoji roli. Jen neočekávejte samopaly s kolimátorem jako v Battlefieldu 1, tady si skutečně budete většinou muset vystačit s jednorannými puškami, případně stacionárním kulometem nebo dělem.

Kampaň tu nenajdete, Isonzo i jeho starší příbuzní jsou striktně záležitosti pro více hráčů. Pokud toužíte po aspoň nějaké progresi, třeba vás bude zajímat odemykání dalších a dalších historicky přesných jednotek – to je demonstrováno například skutečností, že zkušeným puškařům se zpřístupní pozdější verze rakousko-uherských uniforem. Tmavě modré, hůř viditelné než ty světlé. A to se ve hře, kde vás zabije jediný výstřel, a tudíž se rozhodně nechcete nechat načapat, určitě hodí.

No a samozřejmě tam bude jedovatý plyn. Kdo nezažil boj muže proti muži v plynové masce, ze které není pořádně nic vidět, ten nepoznal pravý herní stres.

Kromě střílení, obchvatů, nařizování dělostřelecké či letecké podpory a dalších militaristických aktivit můžete taky natahovat ostnaté dráty, umisťovat pytle s pískem, poskytovat přátelům bedny s náboji a tak dále, a tak dále.

Brutální dobývání vrcholků a průsmyků tedy dorazí za čtvrt roku, a to na PC a na starou i novou generaci konzolí.