Into the Dead 2

Verdikt
80

Pokud vám nevadí krev či rozkládající se zombíci, hru vřele doporučujeme. Nabízí hutnou a tíživou atmosféru apokalypsy, ale zároveň zábavnou akční hratelnost.

Další informace

Výrobce: PikPok
Vydání: 11. října 2017
Štítky: zombie, mobilní hry, akční

Před čtyřmi lety nás potěšila zombie arkádovka s hutnou atmosférou Into the Dead. Na její úspěch po dlouhé době navazuje druhý díl, který je rozmáchlejší a nabízí toho samozřejmě ještě více. I některé „nové“ prvky se však v prvním dílu později objevily díky aktualizacím – třeba psí doprovod.

Na začátek musím upozornit na zvýšenou brutalitu hry. Likvidace zombíků je doprovázena výstřiky krve a použití některých zbraní, jako je třeba motorová pila, by mohlo přinést slabším povahám opravdu nepříjemný zážitek. A když nepřátelům podlehnete, pochutnají si na vašich vnitřnostech.

Asi nejvíc by vás mohlo překvapit, že pokračování staví do středu pozornosti příběh. Ten sice pro svou natahovanost není úplně epický a v žádném případě se nemůže rovnat třeba nedostižnému The Last of Us, ale na mobilní poměry si zaslouží pochvalu. Především za herecké výkony, které jsou uvěřitelné a tíživou atmosféru hry perfektně doplňují. Většinou se budete muset spokojit s komunikací skrz vysílačku, ale jak nám ukázala třeba Firewatch, někdy to bohatě stačí. 

Smysl hry se ale nezměnil. V základu utíkáte, bez zastavení či otáčení, kupředu a jako hráč lehce korigujete směr běhu. Díky tomu se můžete vyhýbat zombíků, o které budete doslova zakopávat. Druhou akcí je sice střelba, jenže nábojů máte značný nedostatek a musíte si je tak šetřit. Dobře mířená rána z brokovnice vám však může zachránit krk. Alespoň na chvíli. Příběhový mód je rozdělen na předem připravené úrovně, jindy ale můžete běžet nekonečnou mapou. 

Příběh samozřejmě můžete zcela ignorovat, i když by to byla škoda. Vedle něj však hra nabízí i další herní módy. Především to jsou výzvy a turnaje, ve kterých se s ostatními utkáte o virtuální měnu a další odměny. Ještě zajímavější by mohla být denní výzva. Díky té si vyzkoušíte lepší zbraně a dostanete vždy jedinečný úkol. Za jeho splnění vás čekají rovněž zajímavé odměny, díky kterým si odemknete více zbraní a vybavení, aniž byste museli platit skutečnými penězi. 

Právě zbraně jsou hlavní doménou celé hry. Na výběr máte z opravdu rozsáhlého arzenálu, ve kterém nechybí pistole, brokovnice, kulomety a dokonce ani křovinořez. Možná i díky nedostatku nábojů dovedete ocenit jejich účinnost. Zbraně se dají vylepšovat a do úrovní si je volíte dle svého gusta. Ono vylepšování probíhá sbíráním jejich částí, což může být lehce zdlouhavé a náhodné. Doprovodit vás může i pes, který s likvidací nemrtváků výrazně pomůže.

Platilo to i pro jedničku, ale druhý díl je ještě více prolezlý free-to-play prvky a nabídkami, které se z vás snaží vyloudit nějaké ty koruny. Základem je možnost dokoupit si prémiovou měnu, díky které hravě dosáhnete na lepší zbraně i vybavení. Nechybí však ani energie, která vám neumožní hrát kampaň delší dobu v kuse – po chvíli prostě musíte počkat, až se vám energie dobije. Autoři to dokonce zkouší i s prémiovým členstvím, které vás energie zbaví, tím ale z titulu prémiovou hru neuděláte.

Jestli vám nevadí trochu více krve a chcete si užít svižnou a zábavnou akční hru, Into the Dead 2 musím vřele doporučit. Free-to-play systém vám sice bude občas házet klacky pod nohy, ale vyvažuje to množstvím obsahu, hezkou grafikou i hutnou atmosférou. Vedle zajímavého příběhu tu také najdete další módy, díky kterým u titulu můžete vydržet celé týdny.