Instinction

Verdikt

Na pohled vypadá nádherně, kdyby se ještě k tomu dobře hrála, mohla by srdce fanoušků klasických dinostříleček plesat. Snad brzy dostaneme více informací. Času je nicméně ještě dost, hra je nejspíš v poměrně raném stádiu vývoje a vyjít by měla až příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Hashbane
Štítky: fps, střílečka, akční

Populární akční série Dino Crisis se ne a ne vrátit. Od jejího prvního dílu nás dělí již víc než 21 let, od posledního, tedy třetího, pak zhruba 17 let. Fanoušci volají po pokračování a spekulace v předešlých letech zvyšovaly naděje, ale kde nic, tu nic. A tak se příležitosti chopil někdo jiný. Někdo, kdo nemá s Capcomem a značkou Dino Crisis nic společného – mladé novozélandské studio Hashbane.

V tamějších kancelářích se momentálně pilně pracuje na své první hře zvané Instinction, která má být duchovním nástupcem série Dino Crisis. Mnoho toho o ní nevíme, ale i z toho mála budí hra pořádnou zvědavost.

Očividně půjde o akční střílečku, ve které si půjdete vzájemně po krku s prehistorickými zvířaty. Budete tak činit v rámci příběhové kampaně, kterou můžete absolvovat sami, nebo v kooperaci. Tvůrci lákají na polootevřené prostředí, ať už to v kontextu divoké džungle znamená cokoliv. A vedle akce dojde i na řešení hádanek.

Na výběr bude zbraňový arzenál obsahující jak útočné pušky, tak raketomety, ale i chladné zbraně, přičemž volbu byste měli podmínit zadání daných misí. Jednotlivé položky vašeho vražedného inventáře budete dále upravovat volbou doplňků od pažeb přes tlumiče po různé zaměřovače a skiny.

Oficiální stránka prozrazuje ještě několik technických detailů. Je vidět, že se tvůrci snaží o opravdu propracovanou grafickou stránku čerpající sílu z ray-tracingu, DLSS 2.0 a podobných lahůdek dnešní doby. Hra bude počítat s podporou 8K zobrazení a může běžet v až 120 snímcích za vteřinu. V rámci uživatelského rozhraní pak půjde  vše povypínat, ale i přeskládat dle své libosti a můžete si vytvořit různé presety.

Přislíbená podpora haptické odezvy a adaptivních triggerů prozrazuje, že Instinction vyjde minimálně na PlayStationu 5. Můžeme se pouze domnívat, že se hra objeví i na konkurenčním Xboxu Series X/S a počítačích. Vyjít by měla ve třetím čtvrtletí příštího roku.