Infinitum: Battle for Europe

Verdikt
75

Povedená a propracovaná strategie od pražského studia. Jejím hlavním tahákem jsou boje, které probíhají v reálném čase, jsou ovladatelné a nabízí řadu taktických možností. Pokud máte rádi válečné strategické hry, Infinitum je dobrá volba.

Ve většině strategií, které si můžete ve svém prohlížeči zahrát, probíhají boje velice zjednodušeně. Někam pošlete armádu, počítač chvíli přemýšlí, a pak na vás vyhodí číselný výsledek. Her, ve kterých můžete svými rozkazy průběh bitvy nějak přímo ovlivnit, zas tolik nenajdete. Infinitum: Battle for Europe od českého studia Allodium se k nim ale počítá.

A je to právě interaktivita bojů, co lze prohlásit za největší lákadlo hry. V postapokalyptické verzi Evropy se setkávají stovky hráčů, probíhají líté boje a vůbec se odehrává všechna ta omáčka okolo, kvůli které jsou strategické hry zábavné. Samotné bitky ale odsýpají v reálném čase ve strategickém rozhraní, v němž můžete udílet rozkazy, měnit cíle jednotlivých armád a dokonce jednotky přesouvat podle jejich maximálního či minimálního dostřelu. Přidejte ještě jednoduchý systém kámen-nůžky-papír, podle nějž jsou některé druhy jednotek účinnější vůči jiným, a máte na světě nekomplikovaný, ale velice dobře funkční taktický systém.

Vše ostatní už probíhá podle zavedeného mustru - rozšiřování základny, vylepšování budov, schraňování surovin a nábor nových vojsk. V tomto ohledu Infinitum bohužel ničím nevyniká, ale zábavné boje to bohatě vynahrazují. Pokud vás tedy tematika alespoň trochu zajímá nebo máte chuť na docela neotřelou strategickou zábavu, s Infinitum: Battle for Europe rozhodně neprohloupíte.