inFamous: First Light

Verdikt
79

Povedený přídavek pro superhrdinskou městskou akci inFamous: Second Son nevyžaduje ke spuštění původní hru a majitelům Delsinova dobrodružství servíruje zajímavý bonus. Pro všechny fanoušky povinnost, pro ostatní skvělá ochutnávka audiovizuálního next-genu. Kéž by takových DLC bylo více!

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

$14,99PlayStation Store

Další informace

Výrobce: Sucker Punch Productions
Vydání: 27. srpna 2014
Štítky: standalone datadisk, third person, bojová, superhrdinové, superschopnosti, akční

Abigail „Fetch“ Walker, citlivá rebelka s pohnutou minulostí, nejde pro ránu daleko. Zvlášť když je v sázce život jejího bratra. Brent s ní kdysi dávno utekl z domu, když jí vlastní rodiče práskli DUP - těm, co pomáhají a chrání, ale nějak jim to neladí k úsměvu. Abigail zkrátka není radno naštvat, a právě proto se za ní tak skvěle hraje. Hlavní hrdinka samostatného DLC First Light pro inFamous: Second Son je podstatně zajímavější než Delsin, ostatně na sebe strhávala pozornost již v původní hře. Proto není divu, že po ní autoři sáhli a naservírovali hráčům parádní doplněk, který by rozhodně neměl chybět všem příznivcům superhrdinského běsnění.

Růžová lady

Zhruba pětihodinová příběhová kampaň (při plnění všech vedlejších úkolů ještě pár hodin přidejte) je striktně lineární, což jí ale nijak neubírá na atraktivitě. Městskou akci v Seattlu střídají bojové pasáže z vězeňského komplexu Curdun Cay a události příjemně plynou k závěru, kterým startuje inFamous: Second Son. InFamous: First Light se totiž odehrává před událostmi z původní hry.

Akční nářez zůstává věrný duchu původní hry a nikoho nepřekvapí, že se slečna Walkerová vznáší v růžovém oparu, běhá s větrem o závod a po nocích se sjíždí neonem. Strom schopností má pochopitelně pouze jeden, ale zato pořádně nadupaný a dotažený až k ultimátní singularitě.

Fetch se prostě rve jako lev a bitky jsou s přibývajícími schopnostmi stále zábavnější. Některé kousky si „půjčuje“ od Delsina, jiné jsou unikátní pouze pro First Light – např. naváděné neonové rakety nebo svižné ukončovací útoky s efektním zpomalením času.

Obtížnost ovšem není nijak vysoká a skutečné limity si otestujete až ve třech bojových arénách v rámci Curdun Cay Station, kde zachraňujete holografy rukojmích a likvidujete přibývající vlny nepřátel ve stále svízelnějších kombinacích.

Kdo přežije nejdéle a zároveň předvede nejlepší představení, vezme útokem nejvyšší příčky online žebříčků. Prosté, ale v podání Fetch či Delsina, který je po splnění kampaně DLC k dispozici jako bonus pro všechny majitele Second Son, třeskutě zábavné.

Hrátky v Seattlu

Bojové arény se povedly a arkádově laděný masakr s hutnou dávkou taktiky přímo volá po kooperaci. Možná se dočkáme v nějakém dalším přídavku, ale pokud by se multiplayerová podpora objevila už v inFamous: First Light, mohlo se hodnocení vyhoupnout o stupínek výše.

Zatím si tedy musíte vystačit „pouze“ s plněním dílčích úkolů, za které Fetch získá potřebné body pro vylepšování schopností. Popravit určitý počet nepřátel není problém, ale zabíjet přesně podle daných požadavků, to už chce trochu cviku. Skill Pointy však nejsou k mání pouze v arénách – výzvy se týkají i městské části, kde se navíc pobavíte i zajímavými „vedlejšáky“.

Sbírání desítek červených světýlek (Lumen) je na první pohled nechutně neoriginální a stereotypní, ale díky architektuře virtuálního Seattlu a jejich promyšlenému umístění v herním světě jde o vynikající zábavu, s níž strávíte příjemné dvě hodiny.

Povedené jsou i „Lumen Race“, kdy se vrhnete na zběsilé honičky se světýlky s využitím neonových oblaků, rozmístěných po městě a navyšujících rychlost. Obtížnost je přitom tak vyvážená, že i problematičtější výzvy vyřešíte dříve, než vás začnou frustrovat.

DLC jak má být

To ostatně platí i pro ničení bezpilotních policejních letounů, monitorujících ulice Seattlu. Do těch se na dálku nabouráte a pomocí integrované kamery vysledujete dráhu jejich pohybu, abyste je následně odstřelili. Jednoduché, ale hratelné; stejně jako vytváření neonových graffiti s využitím pohybového senzoru gamepadu. Zářící „kresby“ jsou pak jako stvořené pro oblíbený fotografický koutek, který do Second Son přibyl v jednom z patchů a samozřejmě nechybí ani zde.

U DLC není třeba znalcům nijak vyzdvihovat grafické zpracování, které si pochopitelně zachovává špičkovou kvalitu původní hry, ale díky recyklaci známého městského prostředí již postrádá „wow“ momenty z inFamous: Second Son. Novým hráčům ale i tak spadne čelist z „nextgenového“ pozlátka, které stále patří k tomu nejzajímavějšímu, co je v současné době napříč platformami k mání.

Za příjemnou pořizovací cenu není tedy co řešit. Jestli vám původní Second Son učaroval, pravděpodobně po Fetch už nějaký ten pátek pošilháváte. inFamous: First Light parádně zabaví na několik hodin, ale odpůrce původního dobrodružství na svou víru neobrátí ani v těch trhnutých silonkách.