Indiana Jones and the Fate of Atlantis

Verdikt
85

Jedna z nejznámějších adventur všech dob. Je k dispozici zdarma a hraje se stejně dobře jako před lety. Není co řešit.

Další informace

Výrobce: LucasArts
Vydání: 15. června 1992
Štítky: zdarma, browser-gaming, dobrodružná, staré pecky, adventura, online

Hry z adventurního žánru mají jednu obrovskou výhodu. Nestárnou. Jejich ovládání sice může být malinko obtížnější, protože už jsme si za uplynulá léta navykli na kontextové vedení postavy, které samozřejmě v roce 1992, kdy Fate of Atlantis vyšla, neexistovalo, ale to je jediný možný problém. Příběh a scenáristická práce na kvalitě neztrácí, pixelová grafika je nadčasová a hry většinou neobsahují žádnou akci, která by svou prkenností zážitek pokazila. Přesně to je případ i legendární hry s archeologem v klobouku v hlavní roli.

Ovládání Indyho je, jak již bylo řečeno, malinko komplikovanější, protože mu musíte konkrétně zadávat příkazy, co má s věcmi na obrazovce provádět. Pokud tedy chcete otevřít truhlu, musíte nejdříve zvolit příkaz "otevřít", a poté kliknout na truhlu, nestačí na ni jen jednoduše kliknout.

Jakmile si ale přivyknete tomuto archaickému systému, nic vám již nebude bránit ponořit se do spleti intrik, špionáže, dobrodružných výprav a cestování po celé Zeměkouli. Na konci celé pouti se pak možná i dozvíte, co se vlastně stalo s bájnou Atlantidou.

Celá hra má lehce humorný, ale nikoliv směšný ráz. Mistři žánru ze slavného studia LucasArts se rozhodně nezapřeli a Indyho dobrodružství dali to nejlepší, co v sobě měli. Výsledkem je výborná hra s poutavým příběhem, která zabaví, potrápí mozkové závity a pokud se necháte, na dlouhé hodiny přilepí k monitoru. Původní verze je k dispozici zdarma v prohlížeči. Pokud si chcete hru zahrát offline ve verzi optimalizované pro moderní operační systémy či na Mac OS X, která navíc obsahuje i namluvené dialogy, lze si ji za hubičku pořídit na Steamu.