ILL

Verdikt

Skupinka vývojářů představila nový projekt – naturalistický akční horor ILL a z toho, co jsme zatím měli možnost vidět, se zdá, že o rozvernou zábavu pro slabé povahy opravdu nepůjde. Uvidíme, zda se povede vývoj dotáhnout do zdárného konce.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Clout Games
Štítky: horor, first person, akční

Hororů, tedy těch opravdu dobrých, není nikdy dost, a je jedno, jestli se spoléhají na duchařské mystérium, nebo na starý dobrý gore. Do té druhé skupiny má spadat i projekt s názvem ILL, na kterém pracuje ruské studio Clout Games. 

O hře samotné toho zatím moc nevíme, vývojáři jsou zjevně na samém počátku produkce a zatím se na sociálních sítích podělili jen o několik krátkých videí, z nichž si ale lze udělat docela slušnou představu o tom, jakým směrem se vydávají. Nutno podotknout, že především z posledního videa by měl radost jak John Carpenter, tak David Cronenberg.

Podobných transformací by ve hře mělo být hodně, autoři chtějí využívat nástrojů a možností Unreal Enginu a zdůrazňují, že bychom je ve hře měli mít možnost sledovat v reálném čase, nejen v rámci cutscén. Starší video zas předvádí systém poškození na modelech nepřátelských monster, taková brokovnice umí s pažemi nebo hlavami nadělat spoustu švandy.

Pokud vás ILL zajímá a chcete vývojáře v jejich snaze podpořit, můžete tak učinit skrz Patreon. Momentálně není jasné, jak dlouho bude čtyřčlennému týmu vývoj trvat ani o jak velký projekt nakonec půjde. My jsme ale docela navnazeni a doufáme, že nezůstane jen u hrstky konceptů.