Idle Hero TD

Verdikt
55

Kolik pozornosti chcete věnovat hraní hry? Idle Hero je věžovka, kterou reálně hrajete pouze chvíli a většinu času ji necháte běžet na pozadí, případně se kocháte tím, jak vaši hrdinové likvidují hordy nepřátel.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Iron Horse Games
Vydání: 26. června 2019
Štítky: fantasy, mobilní hry, strategie

Jen těžko si dovedete představit hru pro PlayStation, která se bude v zásadě hrát sama a váš zásah si vyžádá jednou za několik minut. Pro telefony však nejde o žádný žert, spousta titulů přesně takto funguje. Třeba dnes recenzovaná věžovka.

Ve své podstatě vás příliš nepřekvapí. Nejprve snad tím, že místo věží „stavíte“ neúnavné vojáky. Každý má své statistiky – hlavní jsou síla, rychlost útoku a dostřel. K tomu se přidává i typ zbraně. Na to se vyplatí myslet, když používáte a vylepšujete artefakty, protože třeba plošně zvyšujete útok všem vojákům se zbraní na blízko. Nechybí ani jednorázové efekty, které se obnovují časem. Hra postupuje po vlnách a je logicky těžší a těžší.

Zajímavé je až to, že skončí ve chvíli, jakmile jediný nepřítel pronikne do vaší pokladnice. V tu chvíli vás čeká restart. Jenže nemusíte začínat od začátku, odemknuté hrdiny máte k dispozici již vylepšené. Takže první kola jsou najednou brnkačka. A jak se blížíte místu původního neúspěchu, nabrali jste hromadu zlata a jste schopni se svými hrdiny poskočit ještě o pár úrovní více. A tímto způsobem to jde stále dokola.

Po smrti můžete zůstat na stejné mapě, nebo vyzkoušet jinou. Prozradím, že některé úrovně mají výrazně výhodnější terén, takže jakmile na takovou narazíte, držte se jí. I když vás asi nebude dlouho bavit na ni koukat stále dokola. Celý tento systém má své velbloudí nedostatky. Tak například nemůžete zapnout zrychlení, takže může trvat opravdu dlouho, než se standardní rychlostí prokoušete k úrovním, které vás zajímají. 

Zrychlování je tak jednou z mnoha statistiky, které si můžete zlepšovat. Ve hře je hned několik prémiových měn, které lze získat hraním nebo nakupováním za skutečné peníze. Nedílnou součástí je i sledování reklamy, které vám například garantuje zvyšování vydělaných peněz. A čím více reklam sledujete, tím také vaši bojovníci udělují větší zranění. Vše je provázáno se vším a hra počítá s čím dál většími čísly. O to je více nepříjemné začínat stále od začátku, což je ale prakticky nutnost, protože jen tak si vyděláte dost peněz.

Nenechte se zmást obrázky v obchodě. Idle Hero nenadchne hezkou komiksovou grafikou, naopak vypadá jak Minecraft. Chvíli jsem si myslel, že jsem omylem pustil jinou hru. Ani podkladová hudba nebo zvuky nestojí za moc a doporučím vám hrát spíše bez nich. Hru jsem nechal po celou dobu psaní této recenze a teď nakonec jsem měl vážně co vylepšovat. Pokud hledáte hru, která vám bude běžet co nejdéle v pozadí, zatímco děláte něco jiného, jistě má své kouzlo. Pro běžné hraní ji však doporučit nemohu.