Identity V

Verdikt
85

Tato hra má působivou hororovou atmosféru, i když to není příběhová adventura, jak se zprvu zdá. Místo toho nabízí zábavný asymetrický multiplayer.

Další informace

Výrobce: NetEase Games
Vydání: 5. července 2018
Štítky: mobilní hry, horor, akční, online

Někdy se člověku den prostě nevydaří. Místo pohodového večera u televize se zasekne v opuštěné továrně s vraždícím maniakálním klaunem. A tak nezbyde nic jiného než dekódovat vysílání, zjistit heslo a dostat se na svobodu. S větší pravděpodobností ale skončí přivázaný na raketovém křesle.

Identity V je zcela jiná hra, než byste po prvním spuštění čekali. Rozehraje totiž tajemný příběh, ve kterém se jako soukromý detektiv vydáte do opuštěného panství hledat ztracenou dívku. Postupně se začne ukazovat, že jste s příběhem více svázaní, než se na začátku zdálo. A také se ukáže, že hra ve skutečnosti není příběhovou adventurou (jak úvodní hodina naznačuje), ale rychlou online arénou pro více hráčů.

Proč autoři zvolili takové matoucí uvedení do hry nechme stranou, alespoň ten příběh není vůbec špatný. Ve hře samé se pětice hráčů vydá hrát zvláštní hru. Čtyři z nich se stanou téměř bezbrannými přeživšími, které honí a chytá lovec. Lovcem je zpravidla nějaká hororová stvůra, třeba děsivý klaun. Jeho cílem je skutečně jen hráče najít a chytit. Komplikovanější úkol má čtveřice – čtyřikrát dekódovat vysílání, následně odemknout bránu a utéci na svobodu.

Strany tedy nejsou v žádném případě vyrovnané, a pokud budou přeživší chtít vyhrát, neobejdou se bez spolupráce. Za zmínku stojí, že každá z postav nabízí jiné schopnosti, které dovedou výrazně ovlivnit hru. Jedna z nich léčí, další třeba rozbíjí lovcova křesla, čímž mu dost kazí plány. Právě odemykání těchto postav je hlavní motivací, proč hrát dál a dál. Určitě si však zahrajete zdarma, bez placení si ale jen tak neodemknete speciální převlečky pro hrdiny.

Identity V je velkým překvapením. Jednak vás během tutoriálu mystifikuje, že jde o úplně jinou hru, pak se ale ukáže, že ona multiplayerová aréna není vůbec špatná. Nabízí skličující hororovou atmosféru i zábavné běsnění pro lovce. Většina chyb je technického rázu, kdy ovládání není moc přesné a postavy se občas zasekávají. Jinak ale hru s nadšením doporučuji.