Icycle

Verdikt
80

Designově krásná hříčka, kterou je zábavné zdolávat. Vyzkoušejte.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Damp Gnat
Vydání: 4. listopadu 2013
Štítky: browser-gaming, 2d, na postřeh, zdarma, plošinovka, nejhranější na starých hry.cz, online, logické

Hry viděné z boku, ve kterých je potřeba na libovolném dopravním prostředku překonat členitý terén, nejsou nikterak neobvyklé. Žánr vznikl již před mnoha lety a v průběhu času se do něj narodila celá řada více i méně povedených titulů. Rámcově do něj patří též Icycle, ačkoliv by zde bylo možné najít i řadu styčných ploch s úplně normálními plošinovkami.

Vaším úkolem bude v roli nahého cyklisty projet celkem osm lokací, každou složenou z několika obrazovek. V nich se úspěšně vyhnout nástrahám, rampouchům, propastem a podobně, a ještě ideálně po cestě posbírat co nejvíc bublinek.

Zní to jednoduše? Je, ale i není. Samotné zdárné prošlapání scén zas tak obtížně opravdu nepůsobí, ale pokud ve vás dříme soutěživá duše a budete ještě k tomu chtít posbírat všechny, nebo alespoň většinu bublin, pořádně se zapotíte.

Ovládání funguje dobře, autoři hry navíc měli cit pro design a práci s barvami obecně, výsledkem čehož je to, že se Icycle nejen příjemně hraje, ale i skvěle vypadá. Jako zápor by se dala brát délka hry - obrazovky zdoláte možná za čtvrt hodiny, po troše tréninku i s klidem pod deset či pět minut. Snaha o co nejlepší čas v kombinaci s co největším počtem posbíraných bublin ale právě k opakovanému hraní motivuje, takže se nakonec nejedná o žádnou kardinální kritiku.