Hyper Light Breaker

Verdikt

Pamatujete na Hyper Light Drifter? Breaker je volné pokračování, které se už od pohledu posunulo výrazně kupředu. Předběžný přístup se chystá na příští jaro, datum vydání plné verze zatím oznámeno nebylo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Heart Machine
Štítky: fantasy, third person, sci-fi, roguelike, akční

Od vydání indie miláčka Hyper Light Drifter uplynulo včera šest let a autoři se rozhodli využít tohoto výročí k oznámení pokračování. To ponese název Hyper Light Breaker a bude se od svého předchůdce podstatně lišit.

Změnou, kterou zaznamenáte na první pohled, je přechod do 3D prostoru s kamerou za zády hlavní postavy, i novinka si ovšem zachová originální stylizaci opírající se o nevšední barevnou paletu. Do světa Hyper Light, respektive do jeho části Overgrown, budete moci zamířit sami nebo v kooperaci s kamarádem.

Oficiální synopse láká na masivní a rozmanité biomy, souboje s brutálními nepřáteli, skládání co nejúčinnějších buildů a snahu o svržení ultimátního zla jménem Abyss King. K překonávání náročného terénu budeme moci využívat kluzák či hoverboard a běhání po zdech.

I Hyper Light Breaker přinese roguelike hratelnost, a tak vás čeká hromada pokusů a návratů zpět na začátek v případě neúspěchu. Autoři ale připravili množství zbraní a předmětů, které mají každý run ozvláštnit a dát vám dostatečně variabilní možnosti, abyste se nezačali rychle nudit. Kromě toho bude svět obsahovat řadu příběhů, jež budete v průběhu svých pokusů postupně odhalovat.

Hra má do předběžného přístupu na Steamu vstoupit příští rok na jaře, termín vydání plné verze ani plány pro ostatní herní platformy zatím nejsou známy.