Hungry Shark World

Verdikt
71

Lehce uchopitelná arkáda o nenasytném žralokovi, která se dobře hraje. Zázraky od ní nicméně nečekejte.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Future Games of London
Vydání: 4. května 2016
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, bizár, zdarma, mobilní hry

Že se herní průmysl vyvíjí leckdy nečekaným směrem, dokazuje i arkáda Hungry Shark World. Ta, obdobně jako její předchůdce Hungry Shark Evolution, spočívá v požírání ostatních a obrany vlastního života v kůži žraloka. Jde vlastně o připodobnění k reálnému životu. Sežer a nebuď sežrán.

Tvůrci ze studia Future Games of London okolo toho nicméně současně zvládají vystavět zajímavou hru. Jak postupujete, otevírají se vám úplně nové možnosti, jmenovitě větší žraloci, s nimiž si troufnete i na více narostlé vodní živočichy, na nichž byste si na začátku jen vylámali zuby.

Celé je to zábavné, máte tu spoustu obsahu k realizaci a místní systémy jsou natolik jednoduché, že hru může vyzkoušet úplně každý, ať už je milovníkem vodní fauny anebo ne.


Máte tedy pod kontrolou žraloka a v hlavě jediný cíl – bez ustání dravce krmit. K pohybu slouží funkční virtuální páčka umístěná na displeji. Takže plujete prostorem, likvidujete menší rybky a další živočichy, čímž sbíráte body a zlaťáky. Zisk zlaťáků je rovněž svázán s plněním dodatečných úkolů typu "uplav 1500 metrů". Nastřádané peníze následně investujete do vylepšení atributů vašeho predátora nebo nákupu zbrusu nových žraloků vyšší třídy.

S těmi se můžete odvážit na donedávna nebezpečné protivníky nebo si s nimi probourat cestu do dalších částí mapy. Je potěšitelné, že co do nabídky prostředí je hra variabilní. Nabízí jich hned několik, a to solidně rozlehlých a zajímavých. Autorům se tak oproti jediné mapě z jedničky podařilo odstranit jeden z nejzásadnějších nedostatků, což lze jedině pochválit. 

Za skvělý prvek považujeme také nutnost žraloka se něčím neustále krmit. Rezignujte na výživu jen na chvíli a dravcovo zdraví začne okamžitě klesat. Přidejte k tomu neustálé nebezpečí útoku ze strany dalších vodních obrů a rázem máte zaděláno na jednu adrenalinovou situaci za druhou.

Hungry Shark World tak jistě za váš čas stojí. Ano, nejde o titul s kdovíjak propracovanými systémy a vzhledem k tomu, že neustále provádíte jednu a tu samou činnost, hra má tendenci sklouzávat ke stereotypu. Po herní stránce zkrátka nejde o nic revolučního ani zázračně promyšleného. 

Je to spíš neortodoxní zážitek s lehce zvráceným smyslem pro humor, který hře notně dodává na atraktivitě. Navíc, díky značnému množství obsahu u něj nějakou chvíli vydržíte. Víc než cokoliv jiného je Hungry Shark World prostě poměrně slušná zábava s pár chytrými nápady, která si na nic nehraje. A to někdy bohatě stačí.