HROT

Verdikt

Lehce jiná řežba z mírně upraveného komunistického Československa? Máte ji mít! HROT je k dispozici v rámci předběžného přístupu.

Počítač

Chcete zavzpomínat na herní skvosty 90. let a zažít humorně pojatý komunismus? Pak je česká retro střílečka HROT právě pro vás! Hratelnost i grafika se odkazuje ke hrám dávno minulým, zatímco příběhové zasazení k režimu, který nepřestává děsit dodnes. Ale hra se naštěstí nebere vážně, takže se u ní snad spíš zasmějete.

Odehrává se v Československu po jaderné katastrofě, kdy ulice zaplavili, a teď citujeme popis hry: „pomatenci v pláštěnkách, zabijáci ve skafandrech, samostatně útočící psi, koně a kozy“. Poradíte si s nimi díky brokovnici, tarasnici, samopalu, experimentálním sovětským zbraním schopným metat blesky, ale nebude chybět ani srp a kladivo.

O HROTu je těžké mluvit, neboť kvůli humornému pojetí popisu hry na Steamu si jen těžko můžete být jistí vážností zmíněných informací. Z textu totiž vyplývá, že hra bude epizodická, a zatímco první epizoda čítající 8 úrovní, 16 druhů nepřátel, 4 souboje s bossy, New Game+ a arénu se má odehrávat v 80. letech minulého století, druhá epizoda prý bude „inspirovaná dobou husitskou a z prostředí českých hradů“.

„Možná se tam objeví i Jan Žižka. Protože Žižka to nevzdával, prostě sedl na povoz a jen bil hlavy a na množství nehleděl,” pokračuje výhled do budoucnosti. HROT totiž vyjde v předběžném přístupu, ve kterém setrvá „snad den. Snad týden. Snad osm let“… Uf! Prostě to budete muset risknout.

Hra je dostupná na Steamu v rámci zmíněného early accessu.