Hovercrash

Verdikt
68

Rychlá, zběsilá hříčka o nekonečném letu s neonovým vznášedlem. Zajímavý nápad a poutavé ztvárnění z ní činí povedenou záležitost, nic víc vám nicméně nabídnout nedokáže.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Kiemura
Vydání: 20. prosince 2016
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, futuristická, zdarma, mobilní hry, endless runner, závodní

V Hovercrash se skrývá jistý neocenitelný druh elegance. Jedná se o zástupce značně rozšířeného žánru intenzivních nekonečných běhaček, které lze pohodlně ovládat jednou rukou, současně však nabízí jeden neobyčejný prvek – žádá po vás, abyste své dovednosti vyhnali až k úplnému maximu a pokoušeli štěstí, jak to jen jde. Postačuje to ovšem k tomu, aby ztoho hráči vzešla výjimečná hra?

Hovercrash se vizuálně inspiruje v sérii adrenalinových futuristických závodů WipeOut. dostává se vám v něm pod ruku vznášedlo, jež si sviští vpřed neonovou tratí, vyhýbaje se překážkám a snaže se dosáhnout co nejvyššího skóre. Čím dále se probojujete, tím rychleji nabíhají body, a v momentě, kdy se vám povede zcela naplnit ukazatel skóre, vypálíte dopředu ohromnou rychlostí.

Hra do své hratelnosti zapracovává jednu zcela klíčovou mechaniku. Když zvednete prst z obrazovky a tedy se dobrovolně vzdáte kontroly nad vozidlem, body náhle naskakují podstatně svižněji. Jedná se o jednoduchý prvek, jeho dopad v reálu je nicméně pozoruhodný a skutečně působivý. Za chvilku se přistihnete, jak odoláváte pokušení navést vznášedlo do bezpečí, jen abyste si alespoň o malinko vylepšili dosavadní nejlepší výsledek. Pochválit musíme rovněž perfektní tempo,s jakým každý pokus odsýpá a naše uznání letí i k prostému, a přesto stylovému grafickému zpracování. 


K vašemu hernímu uspokojení naopak příliš nepřispívá skutečnost, že nabídka dalších vznášedel, které si lze zakoupit za vydělané peníze, přináší jen čistě estetickou změnu, a neovlivňuje rychlost, přilnavost, řízení či podobně. Nemalé negativum spatřujeme také v absenci jakýchkoliv misí nebo doplňujících zadání. 

Jak lze tedy očekávat, je to vinou i těchto nedostatků, proč Hovercrash časem ztratí svůj lesk a nedokáže vás k sobě připoutat na delší čas. Rys poměrně symptomatický pro soudobou mobilní tvorbu. Do té doby, něž se tak stane, si ovšem užijete povedenou arkádu se zajímavým zvratem v hratelnosti.