House Flipper

Verdikt
75

Premisa sice může znít poměrně zvláštně, ale pokud hře dáte šanci, zjistíte, že zatočit s chaosem a nepořádkem a přeměnit ho v pohledný řád má zkrátka něco do sebe. House Flipper můžeme s klidem doporučit všem budovatelům, kutilům a piplačům.

Další informace

Výrobce: Empyrean
Vydání: 17. května 2018
Štítky: obchodní, first person, budovatelská, simulace

Spousta z vás se jistě setkala s rekonstrukcí kuchyně či koupelny nebo rovnou stavbou celého domu. Řada hráčů si určitě takové práce v minulosti vyzkoušela, a i když vás třeba bytostně nebavily, člověk se při bourání zdi maximálně uvolní. House Flipper má všechny předpoklady k tomu, aby zaujal.

Jako všestranný opravář uklízíte bordel v zanedbaných domech, opravujete topení a montuje spotřebiče, malujete pokoje, bouráte zdi nebo třeba luxujete šváby. Časem si sami koupíte dům, vyšperkujete ho a zkusíte na něm vydělat v aukci. A díky rozšíření Garden Flipper takovému domu posekáte zahradu, vysázíte stromky, položíte nový trávník, zbudujete jezírko a štěrkovou cestu.

Je krásné sledovat, jak vám všechno vzniká pod rukama, zvlášť když si vylepšíte pár schopností, aby to vznikalo o trochu rychleji. Hra sice nemá úplně čistý štít v oddělení rozmanitosti - nábytku, podlah a tapet je na výběr přeci jen poměrně málo. Ve hře, jejíž pointou je tvořit překrásné interiéry, by jeden čekal přeci jen víc možností, jak toho docílit. V současném stavu hry se tak dostanete do chvíle, kde vám dojde, že všechny vaše domy vypadají tak nějak stejně. A v ten moment se zábava vytrácí. Než se to ale stane, dokáže House Flipper kvalitně zabavit řadu dlouhých večerů.