Horolezci

Verdikt
50

Varianta na šibenici či populární televizní soutěž s Pavlem Poulíčkem, ve níž doplňujete z nabídky písmena do tajenky. Hra se snaží o ozvláštnění v podobě stoupání k vrcholu skály, ale těžiště stále leží ve volbě správných písmen. Na chvilku se jedná o vcelku příjemnou zábavu, která se ale rychle okouká.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Geewa
Vydání: 13. října 2008
Štítky: zdarma, česká hra, multiplayer, nejhranější na starých hry.cz, online, společenská, logické

Viděli jste někdy Kolotoč? Hráli jste někdy šibenici? Pokud ano, jste doma. Ve hře Horolezci se vám zobrazí prázdná pole, do nichž oba hráči doplňují písmena, aby zkompletovali slavný citát, rčení, zeměpisný název nebo třeba jméno českého filmu. 

Za úspěšně uhodnutá písmena váš horolezec stoupá k vrcholu, pokud se netrefíte, o několik metrů sestoupí. Každý hráč má tři skoby, kterými si místo hádání může pojistit postup - pod skobu už neklesne. Vrchol je ve výšce sta metrů a vyhrává pochopitelně ten, kdo se na něj vyškrábe jako první.

Jediné intelektuální vypětí, které po vás hra bude požadovat, přichází, když se tajenka blíží svému vyřešení. Stejně jako v Kolotoči pak máte možnost ji zkusit celou uhodnout, za což se, v případě úspěchu, posunete o pořádný kus vzhůru. Jinak tato hříčka vlastně žádné znalosti ani slovní zásobu neprocvičuje, jde dost často čistě o štěstí. Přidejte nepěkný vzhled, který vás k obrazovce zrovna dvakrát nepřiková, a výsledkem je, že Horolezci jsou zábavou na krátkou chvilku, ale delší trvanlivost jim bohužel chybí.