Horizon Forbidden West

Verdikt

Aloy a její fantastický svět robotických šelem se vrátí v pokračování pro PlayStation 5. Nikoho snad ani nemůže překvapit, že upoutávka vypadá výborně. Datum vydání však zatím tvůrci nesdělili.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Guerrilla Games
Štítky: sci-fi, third person, otevřený svět, akční

Horizon Forbidden West naváže tam, kde jednička skončila, v postapokalyptických ruinách někdejší Ameriky ovládané divokou technofaunou robodinosaurů.

Aloy se se svým lukem a ochočeným roboořem vydá prozkoumávat tajemství starších civilizací a katastrofy, která svět změnila k nepoznání. Mimo známých travnatých a zasněžených prostředí se s ní tentokrát podíváme třeba i do džungle nebo na poušť. A dokonce i pod vodu, hlubinný průzkum bude jednou z nových mechanik.

Vrátí se souboje s masivními robotickými bossy, z nichž nás během streamu nejvíc zaujala obří roboželva s maskovacím mechovým krunýřem, za zmínku stojí ale také robotický slon, u kterého si nelze nevzpomenout na legendární scénu s olifanty z Pána prstenů.

První díl Horizonu prodal coby exkluzivita na PlayStation 4 přes 10 milionů kopií, během letošního léta by měl jeho port vyjít také na PC. Horizon Forbidden West je prozatím exkluzivitou pro nadcházející PlayStation 5 s ještě neurčeným datem vydání.