Horizon Forbidden West

Verdikt

Nové dobrodružství s robotickými dinosaury se se vší parádou předvádí na nových záběrech z hraní. Vypadají fantasticky, o tom žádná, ale datum vydání stále ještě neznáme.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Guerrilla Games
Štítky: sci-fi, postapokalypsa, third person, otevřený svět, adventura, akční

Pokračování Horizon Zero Dawn Sony věnovala celou epizodu pásma State of Play. V Horizon Forbidden West se Aloy vydává, jak už název napovídá, na západ, kde se půl roku po konci prvního dílu setká s ještě nebezpečnějšími stroji a ještě manipulativnějšími lidmi. Jak prozrazují trosky Golden Gate Bridge, hlavním dějištěm bude tentokrát Kalifornie.

Ve čtrnácti minutách záběrů z hraní na PlayStationu 5 ukázali tvůrci ze studia Guerrilla Games jednu z ranějších misí, kde se Aloy vydává vysvobodit svého starého známého Erenda ze spárů kmene Tenakth. Tenhle kmen podobně jako hlavní hrdinka dokáže hackovat místní robotická zvířata, včetně obřího slona, kterému tvůrci dali jméno Tremortusk. Čekají na vás ale i nepřátelé v podobě robopterodaktylů, roboještěrů či roboaligátorů.

Navzdory tomu, že Forbidden West bude asi z velké části „více toho samého“, má Aloy v pokračování k dispozici i hromadu nových hraček, které vám přijdou vhod jak při pohybu po otevřeném světě, tak i v samotných soubojích.

Do jejího arzenálu přibyl projektilový přitahovací hák i elektrický padáček, který zároveň slouží jako štít. Při potápění si zase nasadí speciální kyslíkovou masku, díky které můžete krásy podvodního světa Pacifiku prozkoumávat bez omezení. Ochočit si budete moct také nové typy robotů, v čemž vám pomůže vylepšený Focus, který vám zároveň v členitém terénu ukazuje, kudy můžete šplhat.

Autoři tvrdí, že chtějí dát hráčům větší svobodu, a to nejen při pohybu, ale i v boji. Kopí, kterým Aloy disponuje a je její jedinou zbraní nablízko, teď půjde osadit různými vylepšeními a můžete s ním řetězit nová komba. Kouřovými granáty zase dokážete nepřátele dočasně oslepit.

Z luku budete moct opět střílet různé speciální šípy, včetně těch, které z nepřátel strhávají zbroj či součástky a odhalují jejich citlivá místa. Zajímavou součástí arzenálu jsou lepivé granáty, které Aloy střílí pomocí praku a protivníky umí na krátký čas omráčit. Zbraně si budete moct také postupně vylepšovat. Souboje v ukázce působí každopádně dynamičtěji a můžete v nich víc využít vertikální design úrovní.

Trošku ovšem zamrzela absence oznámení data vydání, zvlášť když ještě před nedávnem tvůrci tvrdili, že s Horizon Forbidden West stíhají letošní podzim. Ale i kdyby měla Aloy na západ táhnout až příští rok, dokázali byste se na ni zlobit? Guerrilla Games aspoň přislíbili, že brzy přijdou s podrobnějšími informacemi.