Hollow Knight: Silksong

Verdikt

Hollow Knight se zapsal do srdcí hráčů jako výborná, zatraceně stylová metroidvania. Pokud se povede v pokračování nastavenou laťku alespoň udržet, máme se na co těšit. Hra zatím nemá oznámené datum vydání.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Team Cherry
Štítky: indie hra, plošinovka, akční

Fanoušci vynikající metroidvanie Hollow Knight se už nemohli dočkat naznačovaného dodatku, ovšem namísto něj jim Team Cherry nadělí druhý díl. Nenápadná nezávislá hříčka, kterou fanoušci zafinancovali na Kickstarteru a poprvé vyšla před dvěma lety na PC, se dočká pokračování s podtitulem Silksong.

Vývojáři ho původně skutečně plánovali vydat jako DLC k prvnímu Hollow Knightovi, ale prý jim velmi rychle nabobtnalo pod rukama. Trojice, která Team Cherry tvoří, si tak na dokončení Silksong možná vyhradí trochu víc času, než se původně zdálo. V oznamovacím traileru totiž o datu vydání není ani zmínka.

Změní se taky hlavní hrdina, respektive hrdinka. Knighta z prvního dílu vystřídá Hornet, která má trochu akrobatičtější styl, takže se připravte na ještě akčnější plošinovkové i soubojové pasáže.

V základu ale pořád půjde o metroidvanii, tedy budete prozkoumávat prostředí, bojovat s nepřáteli, odemykat nové schopnosti, abyste si otevřeli dříve nepřístupné lokace. Klasika. Silksong se navíc odehrává v jiném království než původní Hollow Knight a bude v něm číhat na 150 nových nepřátel.

Hollow Knight: Silksong tak vyjde neznámo kdy na PC a Nintendo Switch, i když Team Cherry nevylučují, že se objeví i na dalších platformách. Všichni, kdo zafinancovali první díl na Kickstarteru, obdrží pokračování zdarma.