Hill Climb Racing 2

Verdikt
80

Hill Climb Racing 2 představuje příkladnou evoluci v každém ohledu. Jde o parádní arkádové závody podle hesla "větší, hezčí, lepší".

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Fingersoft
Vydání: 7. prosince 2016
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, závodní

V mnoha ohledech lze Hill Climb Racing 2 označit jako ideální pokračování. Od svého předchůdce přebírá základ v podobě adrenalinového, akrobatického terénního ježdění a staví na něm v každém ohledu. Úpravou si prošlo ovládání, daleko líbivější je vizuální zpracování a hře nově nechybí ani přehlídka několika herních režimů a celá řada nových prvků.

V základech druhého dílu Hill Climb Racing se odráží koncept originálního titulu v podstatě nepozměněn. Vžíváte se do role řidiče či řidičky za volantem vozu, s nímž se snažíte urazit stanovenou vzdálenost, jedouce přes značně členitou dráhu. Do cesty se vám postaví strmé, bahnité kopce, zákeřně položené klády anebo trhliny ve skále a na pozadí se vám vystřídají četná venkovní prostředí. Žádné z ovladatelných vozidel nepatří k těm nejtěžším, ve skutečnosti všechna v duchu arkádového jízdního modelu spíše plavou, a tak nedá příliš práce otočit se s nimi na střechu. A jakmile se při nějakém takové karambolu hlava jezdce byť jen letmo dotkne země, je tu konec hry.

Ve hře máte k dipozici přesně dva způsoby, jak se přičinit při kontrole vozidla – plyn a brzdu. Obojí je třeba citlivě dávkovat a mixovat takovým způsobem, aby vás z míry nevyvedla žádná terénní nerovnost a vy zbytečně nepřetočili skok anebo naopak nezůstali viset na úpatí kopce. Přidejte si k tomu odlišné vlastnosti jednotlivých vozidel, nutnost hlídat stav paliva, které je jinak nutné doplňovat pomocí kanystrů porůznu poházených po úrovni, a před vámi se rázem otevírá komplexní strategická rovina hry.

Veškerý předešlý popis by však mohl sedět také na první díl, jehož skóre není příliš lichotivé. Čím to tedy, že jeho pokračování tolik vychvalujeme? Nemalou zásluhu na tom má značně vylepšené ovládání a chování aut a dalších strojů. Originál se s tímhle nepopasoval zrovna dobře a i když se dvojka stále prezentuje arkádovým pojetím, je tentokrát mnohem konzistentnější, spolehlivější a veskrze zábavnější na manipulaci. Naše chvála letí rovněž k možnosti přizpůsobitelnosti postavy i aut a motorek. Ať už se jedná o jednotlivé kusy řidičského šatníku, kola vozidla anebo nový lak, obrazová variabilita slouží jako příjemné ozvláštnění místního ježdění.

Kategorii samu pro sebe představuje jezdecké vyžití. Vedle známého režimu Adventure, v němž můžete i nadále testovat nové přírůstky do garáže a snažit se pokořit další vzdálenostní metu, vývojáři ze studia Fingersoft tentokrát do hry zapracovali také závodní mód Cups. V něm soutěžíte v krátkých, intenzivních podnicích se záznamy dalších hráčů o první místo v závodu. A je to právě přítomnost dalších oponentů a jejich lidský faktor, jenž z Hill Climb Racing 2 činí tak návykový zážitek. Zde hra tahá své trumfy a ukazuje, jak umí být napínavá, strhující a jak vás dovede pohltit.

Výhry těchto soutěží hráči následně vynášejí nové stroje k vyzkoušení a nové kulisy, v nichž se lze projet. A jestli u hry panuje nějaká rozmrzelost, pak je to jejich komorní množství. Zatím lze odemknout pouhých pět aut a 11 prostředí. Doufejme, že tvůrci nedají od titulu ruce pryč a budou je opečovávat přesně tak, jako to dělali u jedničky.

Suma summarum, času stráveného s Hill Climb Racing 2 nebudete ani v nejmenším litovat. Jde o zábavnou závodní arkádu, která si bere úžasně bezstarostné automobilové hrátky předešlé hry a rozšiřuje je ve všech myslitelných ohledech. Až si to budete svištět lesní krajinou po boku dalších jezdců, na hlavě vikingskou helmu a před sebou vidinu lepší karoserie a dlouhého, kvalitního rozptýlení, pochopíte.