Hero Zero

Verdikt
78

Překvapivě zábavná variace na klasický mustr browserovek se souboji s ostatními hráči. Pokud máte rádi podobný žánr, je Hero Zero vydařená volba.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Playata
Vydání: 14. dubna 2015
Štítky: browser-gaming, platby uvnitř hry, zdarma, bojová, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, rpg

Pokud jste viděli film Kickass, budete ve světě Hero Zero ihned jako doma. Hra se vůbec nebere vážně, hrdinskými úkoly bude zachraňování sousedovic holčičky před výpary stánků s klobásami, sendviče kolegyně před namočením v chlorované vodě a podobně. Nevážný tón zní nejzřetelněji, když se zaměříte na výbavu, kterou na sebe váš geroj může nasoukat. Zašmodrchaná vánoční světla místo opasku, závěs ze sprchy jako plášť a co jiného vykřičí do světa "bojovník za spravedlnost" než příliš krátký župan a bojový fén v ruce?

Principiálně je hra naprosto jednoduchá a klasická - musíte plnit mise, které stojí energii a čas. Tím získáváte zkušenosti, vyšší úroveň a nové předměty. Vše spěje k jedinému, tedy vycvičení pořádně silného hrdiny a následného rozbití ciferníku ostatním hrdinům. Proč by si ochránci bezbranných dávali nakládačky navzájem nedává příliš smyslu, ale to ani celá hra, není tak problém tuto nelogičnost s mávnutím ruky přehlédnout.

Hra samozřejmě nabízí ještě řadu postranních aktivit, jejichž výčet opět nemůže překvapit nikoho, kdo kdy v životě hrál alespoň jednu webovou hru. Můžete utrácet peníze za trénink, přidat se do hrdinského týmu či poslat reka do práce, když nemáte čas sedět u počítače.

Hero Zero je nicméně překvapivě zábavnou hrou, a to díky dobře uchopenému systému rozvoje postavy. Ten je sice primitivní, ale velmi dobře funguje, není tak problém si vybrat druh hrdiny, jaký si představujete, a svého svěřence k tomuto cíli směřovat. Mrštný nezbeda, kterého nikdo nezasáhne? Obrovitý tank, jenž sice neuhne vůbec ničemu, ale ustojí i atomovku? Plešatý Saitama, který ani uhýbat nemusí, protože veškeré nepřátelstvo odpálí do vesmíru jednou ranou pěstí? Fantazii se meze nekladou.

Tomu pomáhá i nečekaně bohatá itemizace hry. Předměty se sice, jak již bylo řečeno výše, nesou v čistě nevážném duchu, ale to nikterak nezmenšuje propracovanost loot systému. Odměny padají všude možně, z misí, z úkolů, z bojů, mají různé úrovně kvality a hodí se do různých vývojových schémat hrdiny. Hře se tak daří skvěle imitovat radost ze získání dobrého předmětu, jak ho znáte například z pravověrných akčních RPG typu Diablo III.

Jednoduchá, vtipná, funkční, taková je Hero Zero. Nemá ale úplně čistý štít. Zamrzí očividně trošku uspěchaný překlad do češtiny, který se sice někdy čte bezproblémově, ale jindy zatahá za oči neumělou replikou a příliš šroubovanými souvětími. Rovněž by neuškodil trochu méně invazivně implementovaný free-to-play model, jelikož čekání na dokončení misí či doplnění energie je bez placení reálnými penězi občas dost dlouhé. Na druhou stranu, klady hry její zápory výrazně převažují a pokud chcete jen hrát něco v prohlížeči na pozadí, aniž byste tomu věnovali každou vteřinu, je Hero Zero skvělá volba.