HERO Unit

Verdikt
50

Dobrý náhled do života pracovníka na lince 911, kde každé špatně použité slovo může znamenat katastrofu. Zážitek je ochuzen o zvukový projev, bez kterého se jen těžko vžijete do dané situace.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Jassim Albuarki
Štítky: naučná, adventura, simulace

Práce telefonního operátora záchranné služby není žádný med. Sedíte v teplé kanceláři, zatímco na druhé straně linky máte vystrašené lidi v ohrožení života. A je jen na vás poskytnout jim správný druh pomoci. HERO Unit vás staví přesně do této situace.

Hra vás přivítá jednoduchým rozhraním se zeleným blikajícím světélkem příchozího hovoru. Není důvod otálet a tak se spojíme s prvním volajícím. Vyděšená žena volá z pokoje svého domu. V pozadí jsou slyšet rány do dveří a rozčilené řvaní neznámého muže. Nemáte tušení, o co jde, takže musíte komunikovat s volající, postupně z ní dostat relevantní informace a podle nich se zařídit. Podaří se vám zjistit, že jde o domácí násilí a okamžitě vyšlete policejní hlídku? Nebo usoudíte, že jde o běžnou manželskou hádku, kterou nemá význam řešit. Rozhodnutí je čistě na vás a jeho výsledek si přečtete ve spise a nejspíše i v novinách.

Výše zmíněný příklad se celý odehrává textovou formou, takže vás čeká čtení textů a vybírání odpovědí z nabídky. Ať už vaše snaha skončí jakkoliv, po hovoru máte možnost nahlédnout do spisu, kde zjistíte bližší informace o volajícím a průběhu celé akce. Stejným způsobem si projdete celkem 10 děsivými případy, které jsou založeny na skutečných událostech.

Jakmile vyřešíte všechny telefonáty (což vám nezabere ani hodinku), odemkne se možnost prožít si všechny hovoru znovu a dojít k odlišným koncům, jejichž počet se u každé postavy liší. Mohou být jen dva různé konce, ale také celých 17 konců!

HERO Unit je krátká textová hra, která chce světu přiblížit nesnadné zaměstnání, na kterém denně závisí tisíce životů. Osobně tak zjistíte, jak snadno se hovor může zvrtnout špatným směrem a vaším konáním přijde někdo k úhoně. Na druhou stranu se do této situace vžijete jen těžko. Strohost celé aplikace a absence jakýchkoliv zvuků zážitek shazuje o několik úrovní. Přitom si hra přímo říká o smutnou ambientní hudbu vedle vzlykajících herců, kteří budou hrát na tu citlivou stránku každého z nás.