Hero's Adventure: Road to Passion

Verdikt

Zvládnete se propracovat od nuzného vesničana až po boha všech bojových umění? Hero's Adventure je k vyzkoušení v předběžném přístupu, plná verze vychází již brzy.

Další informace

Výrobce: Half Amateur Studio
Štítky: fantasy, čína, bojová, tahová, rpg

Čínský literární, filmový a samozřejmě také herní žánr wu-sia by se dal s přivřenýma očima připodobnit k středověkým evropským hrdinským eposům, jen zpravidla s velmi silnou příchutí fantasy. O bohy, mýtické šelmy, nadpřirozené schopnosti a magii v něm nebývá nouze. Na Západě nicméně zůstává spíš záležitostí pro fajnšmekry, do mainstreamového povědomí se dostalo sotva pár artiklů – třeba filmy Tygr a drak či Klan létajících dýk.

Stejně tak většinou prošumí bez povšimnutí i wu-sia hry, což je občas obrovská škoda. Můžeme vzpomenout na skvělý Amazing Cultivation Simulator, což je dle mého názoru pořád jedna z nejpromakanějších a nejlepších pecek celého roku 2020, jenže... Kdo ji hrál? 

Hero's Adventure: Road to Passion sice také předvádí, že názvy, které nejspíš znějí dobře v čínštině, se ne vždy hodí překládat do angličtiny slovo od slova, ale jinak vůbec nevypadá špatně. Jedná se o sandboxové RPG v otevřeném světě, jehož kouzelným pixel artem oděnými uličkami a cestami povedete úplného budižkničemu.

Tedy alespoň zpočátku. Cesta za zlepšením sebe sama bývá stěžejní pointou celého žánru a hra ji v tomto případě vezme pořádně od podlahy, protože vás nechá převzít roli nuzného vesničana, kterého bez problémů vyřadí z boje i nabroušená slepice. Stezka k velmistru bojových umění bude dlouhá a trnitá, ale znáte to, co vás nezabije, to vás posílí. Hra v tomto ohledu možná mírně připomíná jinou žalostně nedoceněnou pecku, totiž sandboxové RPG Kenshi.

Cesta se povine celým světem a hrdina se postupně bude moci naučit víc než sto druhů bojových umění – využije holé ruce, meče, kopí, hole, hudební nástroje a samozřejmě sílu čchi, další ikonický prvek žánru wu-sia. Všechny styly boje půjde kombinovat a vytvořit si tak jedinečný vlastní.

Tvůrci slibují především svobodu, která se neomezí jen na bojovou složku hry. Hero's Adventure nemá žádnou hlavní dějovou linku, s nástrahami světa se můžete popasovat, jak uznáte za vhodné. O samotě, ale i s partou věrných druhů, násilím, či umírněně, protože ne každou situaci je potřeba ihned řešit sevřenou pěstí. Velkou roli by přitom měl hrát i systém vztahů s místními obyvateli – není například jedno, kdy koho urazíte, protože takové jednání mívá dalekosáhlé následky.

Hero's Adventure: Road to Passion jistojistě nebude hra pro každého, ale pokud je vám žánr alespoň trochu blízký, mohla by stát za pozornost. Momentálně je k dispozici v předběžném přístupu s fanouškovskou lokalizací, ale již 16. listopadu vyjde plná verze s oficiálním překladem, který si tvůrci mohli dovolit díky úspěšnému předběžnému přístupu. Že se hře zatím dařilo, je ostatně nabíledni – na Steamu se momentálně může pochlubit skóre 84 % pozitivních verdiktů z celkem 8640 hráčských recenzí.