Hero Academy 2

Verdikt
85

Pakliže hledáte příjemnou tahovou strategii postavenou na bázi sběratelských karetních, Hero Academy 2 je vynikající volbou. Navrch ještě přihazuje hezkou grafiku a kouzelný fantasy svět plný humorných nápadů.

Další informace

Výrobce: Robot Entertainment
Vydání: 16. ledna 2018
Štítky: sběratelství, karetní, tahová, strategie

Světu mobilních her právě teď vládnou online tituly, především ty duelové. Běžně sice neobsazují pozice v nejlepších hrách roku, ale výdělky mluví za vše. Dlouho omílaný Clash Royal ukázal, o co hráči stojí a ostatní se tomu hravě přizpůsobují. 

Hero Academy 2 je však pokračováním zavedené značky, která svou předlohu hledá trochu jinde. Největší podobnost nese se sběratelskými karetními hrami, z moderních titulů pak nejvíce připomíná Hearthstone. Na rozdíl od něj však svůj karetní základ téměř dokonale maskuje. Bitevní pole totiž určitě není jen herním stolem a jednotlivé karty se na bojišti dokonale promění ve vojáky a skutečné jednotky. 

Herní plocha je představována šachovnicí a do strategických možností tak musíte připočítat i element pohybu. Kde svou jednotku vyložíte a kam ji přesunete totiž hraje velkou roli. Ve svém prvním tahu například běžně nemáte šanci útočit, pokud se však váš protivník zbytečně nehnal do boje. Přes to všechno vyhrajete právě díky chytrému využívání karet. Ty se pak dělí na jednotky, zbraně a kouzla. Zbraně fungují jako vylepšení útoku pro jednotky a zbytek vám asi dojde.

Každá karta povětšinou nese i podružný efekt. Ten se může provést při vyložení či třeba smrti jednotky. Právě s tím musíte ve své strategii počítat a hrát karty v logickém pořadí. Každé kolo samozřejmě máte omezený počet karet v ruce a ještě méně many na jejich vyložení, ale vždy se snažíte maximalizovat užitek. O vítězství rozhodne zničení krystalů na protivníkově hracím poli, často tak musíte uvažovat, zda ničit právě je, nebo se raději zbavovat vyložených jednotek.

Náhody tu není mnoho, ale zásadní může být lízání karet na ruku. Můžete mít v balíčku připraveny skvělé kombinace, ale pokud je nemůžete zahrát ve správném pořadí, nejspíše nevyhrajete. S tím vám může pomoci možnost v každém kole jednu kartu vyměnit. Bohužel to platí i pro první kolo, takže se špatnými začátečními kartami v ruce si příliš neporadíte. Mnohdy však platí, že dobře zahraná kouzla mohou zvrátit bitvu ve váš prospěch.

Ohromnou výhodou oproti další online duelovkám je silné zastoupení režimu pro jednoho hráče. Pokud vůbec nechcete hrát proti ostatním, tato hra asi nebude pro vás. Pokud však vedle toho chcete i zajímavou kampaň, která možná nemá nejvíce strhující příběh, ale nabídne různá prostředí i nepřátele, jste na správné stopě. 

Herní základ je zábavný a souboje fungují vyloženě takticky – oproti konkurenci navíc přidávají i element pohybu. Vše by se mohlo zhroutit kvůli špatnému free-to-play systému. To však není případ Hero Academy 2. Karty se nevylepšují, místo toho prostě sbíráte nové a hlavně upravujete svůj balíček. Celý systém je velmi podobný zmiňovanému Hearthstone, i s jeho dokupováním příběhových misí. Především tak dokupujete balíčky s novými kartami. Jasně, pokud chcete spoustu možností už od začátku, je nejlepší si trochu připlatit. Jinak vás ale nic nenutí a nováčkům může pomalejší postup dokonce vyhovovat. 

Pakliže hledáte příjemnou tahovou strategii postavenou na bázi sběratelských karetních, Hero Academy 2 je vynikající volbou. Navrch ještě přihazuje hezkou grafiku a kouzelný fantasy svět plný humorných nápadů. Pokud však s podobným typem her nemáte zkušenosti, ve výběru karet se můžete lehce ztrácet. Free-to-play model však rozhodně není na překážku.