Hellion

Verdikt

Chystaný vesmírný survival pro více hráčů. Ostré vydání je ještě daleko, ale hru si v programu předběžného přístupu můžete zkusit již nyní.

Počítač

WindowsWindows

12,49 €Steam

Další informace

Výrobce: Zero Gravity
Štítky: sci-fi, vesmírný, multiplayer, survival, otevřený svět, akční, simulace

Vesmírná survival simulace Hellion se nám přestavila už v říjnu minulého roku, ale teprve teď se do ní mohou pustit všichni případní zájemci. Hra totiž vyšla v rámci předběžného přístupu na Steamu, stojí 23 eur a už v rozpracované verzi můžete hrát buď sólo, spolupracovat s ostatními a nebo s nimi bojovat. Hellion je sice primárně o přežití v nehostinném vesmíru, ale nakonec budou vaším největším nepřítelem ostatní hráči. 

Ti s vámi mohou spolupracovat, ale také vás klidně připraví o cenné suroviny či dokonce život. Podobně se můžete rozhodovat i vy a nemělo by to být jednoduché. Hra začíná probuzením ze stoletého kryospánku v troskách první meziplanetární kolonie.

Vaším denním chlebem je prozkoumávat opuštěné lodě, stanice, těžit suroviny, hledat vzduch, palivo a další výbavu. Nebo hodit hledání za hlavu a prostě to všechno ukrást jiným přeživším. Hellion je mix hry o přežití a vesmírné simulace, kdy je důraz kladen na co nejrealističtější zpracování prostředí, fyziky atd.

Hra je v programu předběžného přístupu zatím opravdu na začátku, a tak se s implementací spousty prvků počítá až na příští měsíce. Momentálně můžete například vybírat opuštěné moduly vesmírných stanic, sbírat z nich různé součástky a suroviny a z nich si stavět vlastní základu a vylepšovat výbavu. Dočkáte se také poletování vesmírem v obleku, který dovoluje docela solidní manévrování.

Nechybí ani multiplayer, díky čemuž můžete pilotovat loď s plnohodnotnou posádku a realistickou navigací, nebo se účastnit PvP soubojů v uzavřených prostorech. Pro Hellion se toho ale plánuje mnohem víc, od upravitelných lodí a výbavy, přes souboje lodí, těžbu asteroidů a plynových gigantů, až po realistické mechaniky zranění, poškození a opotřebení obleku, hackování bezpečnostních systémů…

Vymyšleného a nalajnovaného toho mají vývojáři skutečně hodně a není tajemstvím, že si na plnou verzi hry ještě počkáme. Kdy by měla vyjít zatím nevíme a tvůrci naznačují, že si hra v programu předběžného přístupu pobude minimálně rok. Možná i podstatně déle – všechno závisí na názorech hráčů, kterými se budou tvůrci řídit a budou jim přizpůsobovat i samotný vývoj.

Plná verze hry by se od té stávající měla lišit opravdu hodně a míru obsahu bude reflektovat i cena. O kolik se současná částka 23 eur navýší zatím nevíme. Známe ale hardwarové požadavky, které nejsou nijak drastické a Hellion byste měli rozchodit i na podprůměrném herním PC

Minimální hardwarové nároky:

Operační systém: 64 bitové verze Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 10
Procesor: Intel Core i3 nebo AMD Phenom
Paměť: 4 GB RAM
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 660 nebo podobně výkonný AMD Redeon
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 8 GB volného místa

Doporučené hardwarové nároky:

Operační systém: 64 bitové verze Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 10
Procesor: Intel Core i5 nebo AMD FX-8350
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 970 nebo podobně výkonný AMD Radeon
DirectX: Verze 11
Pevný disk: 8 GB volného místa