Helldivers 2

Verdikt

Kamera zabírající hrdinu shora je minulostí, pokračování divoké akce Helldivers tentokrát nabídne pohled zpoza ramene vesmírného mariňáka. Zbytek je však na svém místě a můžeme se chystat na pořádně říznou sci-fi akci.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Arrowhead Game Studios
Štítky: střílečka, sci-fi, akční

Jednou z prvních nových her, které se ukázaly během akce PlayStation Showcase, je pokračování zábavné top-down akce Helldivers, která se na obrazovkách objevila už v roce 2015. S Helldivers 2 se tvůrci z Arrowhead Game Studios ale rozhodli jít trochu jiným směrem.

Nejenže ambice titulu výrazně nabobtnaly, ale jak naznačuje nová ukázka rovnou obsahující i segmenty přímo z hraní, přenese se zážitek z ptačí perspektivy do pohledu třetí osoby. To znamená, že hráči bitevní vřavu pocítí pěkně zblízka.

Podobně jako v jedničce, i zde se do akce pustíte společně s přáteli, všichni se vyzbrojíte různými kousky z místní silné high-tech zbrojnice a vydáte se likvidovat mimozemský potěr ve velkém.

Pokud se na základě ukázky dá usuzovat, kromě neutuchající akce vás čeká i odlehčená atmosféra, která si docela nepokrytě pár věcí vypůjčuje z Hvězdné pěchoty (minimálně té filmové). Tvůrčí celek se navíc chlubí tím, že Helldivers 2 nabízí to nejlepší kooperativní hraní v historii studia. Počítá se s tím, že se jednotliví členové týmu budou navzájem doplňovat, hlavně si ale musíte dávat pozor, kam míříte. Střelba do vlastních je totiž vždycky zapnutá.

Konkrétnější datum vydání prozatím oznámené nebylo, takže si zájemci musí zatím vystačit s obecným rokem 2023. Důležitou informací je, že kromě PlayStationu 5 se titul podívá také na PC.