Heaven's Vault

Verdikt

Heaven's Vault přináší trochu jinou výpravu do vesmíru. Tentokrát nejspíš bez epických bitev, zato s příběhem a zajímavými myšlenkami. Hra by měla vyjít na jaře 2019.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Další informace

Výrobce: inkle
Štítky: indie hra, otevřený svět, adventura

Heaven’s Vault je nová hra od studia inkle, autorů skvělých 80 Days. Pro všechny ušklíbače, kterým se snad nezamlouvá myšlenka luštění dávného jazyka uprostřed mimozemských ruin, tu je nový trailer, který jednoznačně dokazuje, že si hra vysoká očekávání rozhodně zaslouží. A navíc se díky němu dozvídáme, kdy hra vyjde.

Heaven’s Vault vypadá a zní zkrátka nádherně, i když si asi všichni budeme muset nějakou dobu zvykat na zvláštní, přerušovanou animaci chůze. Celá hra i díky tomu získává tak trochu snový charakter a ukazuje, že to rozhodně nebude obyčejný zážitek.

A kdy že se do hledání ztracených artefaktů pustíme? Už na jaře, což je dřív, než bychom se odvážili doufat. Těšíme se nejen na objevování neznámého světa se zvláštními pravidly, ale i na lingvistické hrátky (nacházíme se v „Zahradě mrtvých“, nebo v „Parku hrůzy“?).

No a lákavá jsou samozřejmě i důležitá příběhová rozhodnutí. Ta určí, jak bude vypadat budoucnost, zatímco vy se po hlavě noříte do odhalování minulosti. Jenže minulost, kterou pod nánosy písku odkryjete a poskládáte dohromady z písmenek, slov a vět, vůbec nemusí být pravdivá. Věříte si, že neuděláte chybu? My ne. A vůbec nám to nevadí.

Tak tedy na jaře! Heaven’s Vault vyjde na PC, PlayStation 4 a iOS.