Heatwave

Verdikt

Ubráníte svou domovinu, když vás vláda nechala napospas nepříteli? Post-apo vojenská strategie Heatwave cílí s datem vydání na rok 2022.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Perimeter Games
Štítky: postapokalyptická, vojenské, postapokalypsa, strategie

Budoucnost Země může vypadat všelijak, ale když pomineme všechny ty zombie apokalypsy a invaze z vesmíru, narazíme i na mírnější a pravděpodobnější scénáře. Jeden takový si vybírá i strategie HeatWave.

Její Země si neporadila s globálním oteplováním, které mělo nemalý dopad na fungování společnosti. Americká vláda se rozhodla zaměřit své snažení na vnitrozemní státy USA a z toho důvodu se zřekla celé Aljašky. Což byla příležitost pro Rusko podpořené Čínou, jak získat nové teritorium.

Píše se rok 2080 a vy se stáváte velitelem partyzánské skupiny, která nesouhlasí s ruskou invazí a hodlá Aljašku udržet nezávislou. HeatWave vám dává do rukou osudy vojáků z řad běžných občanů, kteří se skrývají v hlubokých lesích před ruskou armádou, potají budují základny po celé zemi a chystají se na nečekaný protiútok.

Pokud to bude možné, měli byste se konfliktu vyhnout, dokud se vaše síly nebudou moct poměřit s těmi ruskými. Budete se pídit po cenných zdrojích a vyrábět nástroje a budovy nutné pro úspěšné vedení partyzánské války v reálném čase. Pokud vás nepřátelé odhalí příliš brzy, vezmete nohy na ramena i s celou svojí základnou.

Když dojde na nejhorší, nebo když už si začnete věřit na násilný odpor, přijdou ke slovu tahové souboje s klasickou čtvercovou sítí. Kromě průzkumu otevřeného světa a craftingu budete řešit i obchod a diplomacii s ostatními partyzánskými skupinami, bez vzájemné spolupráce nemáte šanci nad společným nepřítelem zvítězit.

HeatWave je podle všeho ve velmi rané fázi vývoje, jelikož s ní studio Perimeter Games cíli až na konec roku 2022. Hra je v plánu pro počítače a Switch.