Haunted Chocolatier

Verdikt

V tenhle projekt nelze nevěřit. O neskutečném talentu Erica Baroneho, autora fantastické Stardew Valley, jsme se již měli možnost přesvědčit, nezbývá, než se prostě jen těšit. Datum vydání nicméně prozatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: ConcernedApe
Štítky: obchodní, adventura, akční, rpg, strategie

Eric „ConcernedApe“ Barone, autor populárního farmářského simulátoru života Stardew Valley, představil svůj nový projekt. Hra už svým názvem Haunted Chocolatier prozrazuje poměrně dost - vaším úkolem bude provozovat velkou čokoládovnu, která má problém s duchy. Je to ale opravdu problém? Hlavní hrdina na přiložených záběrech zaměstná jednoho z duchů coby prodavače, takže vztah s bytostmi ze záhrobí nejspíš bude symbiotický.

Jinak se Haunted Chocolatier minimálně graficky velmi podobá předchozímu Stardew Valley, Barone ale fanoušky uklidňuje, že jde skutečně o samostatnou hru, nikoliv o rozšíření pro vaši farmu. Nedá se samozřejmě ovšem vyloučit, že se čokoládovna nachází ve stejném světě.

Opět budete muset sbírat vzácné ingredience a měnit je v lahodné produkty, které následně zpeněžíte ve svém obchůdku. Také budete jedním z obyvatel živého městečka, seznámíte se se svými sousedy a cílů budete dosahovat různými způsoby. Přes zjevnou podobnost ale má Haunted Chocolatier být oproti Stardew Valley více akčním RPG.

Čokoládová hra je ve vývoji přibližně rok a Barone, který na ní pracuje sám, si zatím netroufá odhadovat, kdy by mohla vyjít. Haunted Chocolatier je v této chvíli čistě singleplayerovou záležitostí a multiplayer pro něj není plánován, z platforem je Barone zatím ochotný potvrdit PC, ale bude se samozřejmě snažit hru dostat i na konzole.