Harry Potter: Wizards Unite

Verdikt
70

Díky této hře se můžete stát čarodějem a pomoci Harrymu Potterovi v záchraně kouzelného světa. Základ vychází z titulu Pokémon GO, ale mechaniky byly přepracované. Těšit se můžete na kouzlení, vaření lektvarů, přenašedla i bojování.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Niantic Labs
Vydání: 23. června 2019
Štítky: rozšířená realita, mobilní hry, rpg

Jsou světy, které rádi pozorujete, ale nikdy byste nechtěli být jejich součástí. Harry Potter je přesným opakem a fanoušci by dali cokoliv za to, aby se mohli stát součástí kouzelnického společenství. A Wizards Unite je pravděpodobně nejlepší možností, jak toho docílit.

Pokémon GO jste s největší pravděpodobností zaznamenali a Wizards Unite je hrou od stejných autorů, podobnosti v konceptu jsou tak zřejmé. Jedná se o hru v rozšířené realitě. Herní mapa kopíruje tu skutečnou a vy se musíte pohybovat s telefonem v ruce, abyste ve hře postupovali. Skrz čočku fotoaparátu pak pozorujete kouzelná stvoření, nepřátele i magické předměty. V dalších aspektech však působí hra oproti Pokémonům vyspěleji a propracovaněji.

Vše se odvíjí od příběhu, který se odehrává v čase někdy po knihách i filmech. Kalamita naruší kouzelný svět a vy nyní musíte běhat po světě, sbírat předměty a bojovat s temnými silami, aby nedošlo k odhalení před mudly. Jak je ve světě Harryho Pottera zvykem, ve vyprávění se objevuje spousta postav s komplikovanými vztahy a brzy se v tom začnete ztrácet. Oproti Pokémonům téma působí na hru uměle naroubované. To však není nic dramatického. 

Herních možností je však opravdu spousta. Základem je chození a sbírání ztracených objektů. To po vás vyžaduje kouzlit, tedy co nejpřesněji a nejrychleji obkreslit tvar na displeji. Pro lepší výsledky můžete používat lektvary, které vaříte z ingrediencí nalezených při svých cestách či ve sklenících. Zkušení hráči pak vaří lektvary rychleji. Z návštěv hostinců získáváte zase energii nutnou pro kouzlení a pevnosti vás potrénují v soubojích. Ty vyžadují přesnost a soustředění. 

Nechybí ani volba povolání, čímž si odemknete jeden ze stromů dovedností, kterým budete nejlépe postupovat díky plnění denních úkolů. Opravdu povedená jsou přenašedla, která odemykáte chozením. Díky nim se váš telefon stane oknem do kouzelného světa, ve kterém vás čekají ještě lepší odměny. Vůbec nejlepší je však chvíle, kdy vyplňujete svůj ministerský profil. Vyberete si hůlku, kolej a vytvoříte portrét. Postupně pak svůj záznam plníte dosaženými úspěchy. Možná právě díky této drobnosti jsem se skutečně cítil jak ve světě Harryho Pottera.

Wizards Unite má i své stinné stránky. Pro aktivní hraní musíte chodit s telefonem v ruce, což rychleji vybíjí baterii a hraní vás může přivést i do nebezpečných situací, když nebudete dávat pozor na cestu. Hra je oproti Pokémonům propracovanější, ale téma nefunguje tak silně a odpovídají tomu i slabší čísla stažení. Funkce rozšířené reality zatím také občas zlobí a objekty mi nejednou vtipně levitovaly ve vzduchu. Váš zážitek však bude nejvíce ovlivněn místem, kde žijete. Ve městě narazíte na důležité budovy na každém kroku a energie máte stále dost. Na víkend jsem byl u rodičů na vesnici a moc jsem si nezahrál – energie se nedoplňuje časem a bez hostince ji můžete tak maximálně koupit za skutečné peníze. Hra mě sice baví, ale ne zase tolik.