Harry Potter: Quidditch Champions

Verdikt

Stanete se mistry leteckého sportu na košťatech? Přesné datum vydání famfrpálové novinky zatím oznámeno nebylo, ale moc dlouho by to trvat nemuselo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Unbroken Studios
Štítky: fantasy, sportovní

Hogwarts Legacy je obrovským úspěchem, který kouzelnické značce proslavené brýlatým čarodějem vlil do žil koňskou dávku adrenalinu a po nepovedených filmových Fantastických zvířatech ji opět pořádně nakopl. Ostatně predikce vydavatele ohledně prodejů byly překonané o celých 256 %.

Nicméně Warner Bros. si uvědomují, že železo je třeba kout ve žhavém stavu, tudíž už oznámili nejen seriálovou adaptaci Harryho Pottera, ale pod labelem Portkey Games i další samostatnou videohru – Harry Potter: Quidditch Champions.

Ta chce do jisté míry „napravit“ jednu z křivd, které provedlo Hogwarts Legacy svým fanouškům. Celá hra bude zaměřená čistě na nejoblíbenější kouzelnický sport, famfrpál, který v akčním RPG trestuhodně zcela chyběl.

Na projektu už několik let pracuje Unbroken Studios, které v současnosti také vypomáhá s vývojem internetového otloukánka Suicide Squad: Kill The Justice League. Jestli ale očekáváte, že se pustíte do nějaké zajímavého sportovního příběhu o vzestupu toho nejlepšího chytače široko daleko, máte smůlu.

Harry Potter: Quidditch Champions je čistě multiplayerovým kompetitivním titulem, ve kterém si můžete vytvořit vlastního avatara, s nímž se vydáte na kolbiště. Tam se s ostatními hráči (a možná počítačem ovládanými boty) vydáte do boje, kde budete zastávat jednu ze čtyř hráčských pozic. Z toho mála, co zatím bylo uveřejněné, lze vyčíst, že titul nabídne výraznou, skoro až dětskou stylizaci, která se podobá třeba Fortnite.

Zápolení na famfrpálovém hřišti vyjde na PC a konzole. Kdy se tomu přesně stane, to se neví, avšak vývoj se již nachází v pokročilém stádiu. Svědčí o tom skutečnost, že se už nyní můžete přihlásit do uzavřeného testování.

Zatím není jasné, jestli půjde o prémiový placený produkt, nebo jestli se v tomto případě půjde cestou free-to-play. Odhaduju, že reálnější je druhá možnost.