Happy Game

Verdikt

Studio Amanita je známé především překrásnými, hravými a příjemnými tituly. To však neznamená, že by se tvůrci neuměli vydat i do nočních můr. Předvést to chtějí v mrazivé novince Happy Game, která má vyjít na jaře 2021.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Amanita Design
Štítky: horor, česká hra, adventura, od českých výrobců

Na Indie World Showcase od Nintenda se mimo jiné ukázala také doposud neoznámená hra od tuzemského studia Amanita Design. Čeští tvůrci po letošních Creaks opět koketují s hororovým žánrem, protože svět Happy Game navzdory svému názvu není zdaleka tak sluníčkový a pohádkový, jak byste na první pohled na rozkvetlou louku možná čekali.

Autor Botaniculy nebo Chuchla, Jaromír Plachý, se tentokrát zhostil příběhu malého chlapce, jehož spánek narušily ošklivé noční můry.

Podezřele usměvaví smajlíci, růžoví králíčci a další nelidské stvůry z říše oživlých hraček jsou připravené ho v říši snů nahánět celou noc.

Bude tedy na vás, abyste potvory řešením logických (a velmi krvavých) hádanek ve třech různých snových sekvencích zahnali a nechali kluka konečně vyspat dorůžova i s jeho plyšákem.

O hudební doprovod se opět postará české hudební duo DVA, a to repertoárem zahrnujícím milé ukolébavky, znepokojivé melodie i vřískot.

Dobrou noc a sladké sny vám Amanita v Happy Game popřeje na jaře 2021, a to na PC a na Switchi.