Hamsterdam

Verdikt
85

Tato hra je příjemným překvapením. Nabídne rychlé souboje, které ale vyžadují pozornost, a hlavně stylové zpracování v čele s perfektní kamerou.

Další informace

Výrobce: Muse Games
Vydání: 1. srpna 2019
Štítky: bojová, mobilní hry, akční

Ulice jsou plné špíny, pobudů a slušný člověk se téměř bojí vylézt na ulici. Mluvím teď o ulicích Am… Hamsterdamu, které ovládl organizovaný zločin. Pořádek má vnést osamělý bojovník. Hrdina, chcete-li. Pimm, křeček ovládající bojové umění.

Odkud začít? Pro ujištění řeknu, že za touto hrou stojí Muse Games, autoři povedené série Guns of Icarus. Tentokrát si však odskočili na mobilní platformu a představují rychlou mlátičku plnou klepání do displeje, rychlých reakcí, stylových pohybů a nevšedního humoru. Hamsterdam nepřipomíná žádnou jejich vydanou hru, ale od začátku z ní vycítíte precizní zpracování.

To je pro hru důležité. Ve svém jádru je to mlátička, i když obsahuje řadu jiných miniher. Po prvním kole jsem se bál, že nenabídne víc než bezduché klepání do displeje, dokud neodpravíte všechny protivníky. Nemohl jsem se více mýlit! Postupně se do hry přidávají další prvky, které soubojům dávají rychlost a testují váš postřeh vícero způsoby. To vše ale působí filmově a každá scéna se jen hemží referencemi na akční béčka z konce minulého století. 

Většina úrovní připomíná úžasně směšné scény, kdy je hrdina obklopen nepřáteli, kteří ale jako by se střídali a on je může postupně všechny vyřídit. Klepnutím provedete výpad. Když útok načasujete správně, zraníte ho více. Musíte také dávat pozor, abyste se stihli vyhnout útokům dalších protivníků, používáte speciální schopnosti a silnějším útokem prorážíte krytí. Nepřátelé proti vám budou zkoušet své speciální chvaty, které odrazíte v rychlé postřehové minihře. 

Hamsterdam funguje díky rychlým soubojům, velmi responzivnímu ovládání, ale hlavně perfektnímu časování pohybů kamery a zpomalování. Souboje působí živě. Vedle toho sbíráte herní měnu, nakupujete si vylepšení a občas jezdíte na kole. Souboje s bossy vás pak dovedou potrápit. Jestli hře mohu něco vytknout, bude to repetice. Po hodině hraní v kuse kouzlo trochu opadne a je lepší hrát v kratších úsecích. Na druhou stranu, za nějakých 50 korun dostanete zábavnou a skvěle zpracovanou hru bez reklam a mikrotransakcí.