Halo: Spartan Strike

Verdikt
77

Halo: Spartan Strike se prakticky v ničem neliší od svého předchůdce. To ovšem neznamená, že jde o nepovedenou hru. Naopak. Nabízí tradiční svižnou hratelnost arkádových stříleček a kombinuje ji s komplexními systémy moderních titulů. Po celých pět hodin vás bude bavit.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

2,99 €Steam

Další informace

Výrobce: 343 Industries
Vydání: 16. dubna 2015
Štítky: arkáda, střílečka, halo, akční

Sci-fi FPS série Halo je po právu vnímána jako vlajková loď nejen konzolí Xbox, ale rovnou celého Microsoftu. Je tudíž přirozeným postupem expandovat s ní na další platformy ve vlastnictví společnosti. V roce 2013 proto přišlo zabydlení na mobilních zařízeních v podobě arkádové střílečky Halo: Spartan Assault. Jak si o dva roky později vede jeho nástupce?

Spartan Strike zůstává věrný nejen předchozímu dílu, ale celému univerzu Halo her. Hráč se vtělí do role jednoho ze supervojáků jednotky Spartan a bude v rámci aktivit své organizace UNSC vyrážet na všemožné mise. Dojde na blízké setkání s pro sérii ikonickým vozidlem Warthog a šířeji vám také budou představeny obě klíčové rasy Covenantů a Prometheanů. Vysoké standardy velkých titulů dodržuje arkádová odbočka i v otázce technického zpracování. Mapám, kam jsou vkusně zasazeny jak industriální objekt, tak rozmanitá fauna dominují teplé pastelové barvy a vysoká míra detailů. Spartan Strike díky tomu vypadá krásně. Za vizuálem nezůstává pozadu ani audio a lze se tak těšit na perfektní ozvučení akce i atmosferickou hudbu.


Jádro hry nicméně tkví v akci a střelbě nepřátelských jednotek. Té dominuje bohatý arzenál zbraní, ovšem neztratí se ani speciální schopnosti sparťanských vojáků a kromě pušky si na akci tudíž budete moci přibalit i schopnost neviditelnosti. K možnosti alternovat si výbavu se obrazu svého se přidávají i pravidelné sekvence ve vozidlech a za hlavněmi kulometů. Zadání jsou díky tomu relativně nestereotypní. Výsledkem je velmi pestrá směska, která se hraje jedna báseň a dokonce vydrží nějakých pět hodin, což je s přihlédnutím k domovským platformám Halo: Spartan Strike úctyhodná hodnota. 

Naše kritika letí především k topornému ovládání a faktu, že až na nové mise a odlišná prostředí servírují toto Halo v bledě modrém stejný zážitek jako předešlý díl. Ano, zážitek, který přináší spoustu velmi kvalitního obsahu a kopec zábavy. Přesto...