Hades II

Verdikt

Skvělá akce Hades dostane nástupce! Supergiant Games pracují na vůbec prvním pokračování ve svém portfoliu. Budeme si ale muset počkat, příští rok se novinka možná dostane do předběžného přístupu a plnou verzi lze očekávat někdy v roce 2024.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Supergiant Games
Štítky: roguelike, akční

Studio Supergiant Games je pořád jasnou zárukou kvality a až doteď dělalo jen samé nové hry, respektive nové značky. To se teď mění, neboť na The Game Awards tvůrci oznámili své vůbec první pokračování: Hades II. Ten bude navazovat na jednu z nejlepších her roku 2020.

Dva roky stará roguelike akce byla narvaná jak precizní akcí, tak nakažlivým charismatem, byla dokonale znovuhratelná a vybroušená k dokonalosti takovým způsobem, že to bude mít dvojka zatraceně těžké. Laťka je totiž nastavena neuvěřitelně vysoko.

Ve dvojce se ujmete role zatím nepojmenované nesmrtelné princezny podsvětí (Zagreus jde z kola ven) a budete prozkoumávat mnohem větší a propracovanější mýtický svět. Vašimi hlavními nepřáteli budou síly titána času Krona. Ovšem s tím, že za zády budete mít plnou moc Olympu, a tak na to nebudete úplně sami.

Tvůrci se chlubí „téměř neomezenými“ možnostmi, jak vystavět své schopnosti, a těšit se můžete taky na tucet plně namluvených postav, včetně některých starých známých. Samozřejmostí jsou pak nové lokace, zbraně, systémy…

Hades II bude opět stavět na zpětné vazbě od komunity, a tak vyjde na Steamu v programu předběžného přístupu. Kdy to ale bude, se zatím neví. O předběžném přístupu se prý něco víc dozvíme příští rok, tudíž se dá vydání plné hry očekávat nejspíš až někdy v roce 2024.