Gunman Taco Truck

Verdikt
80

Gunman Taco Truck je povedená rougelike hra, která během divoké silniční jízdy umně míchá zábavnou střílečku s přípravou výtečného jídla. Obtížnost směrem ke Kanadě stoupá závratným tepem a hra vás tak nutí pobýt chvíli na jihu a vylepšit si truck. A vy nebudete chtít spěchat, protože kosit mutanty a následně je cpát do placky je návyková zábava, kde nezdar neznamená smutek, ale radost z možnosti pokosit ty bastardy znovu a znovu.

Další informace

Výrobce: Romero Games
Vydání: 24. ledna 2017
Štítky: jídlo, postapokalyptická, roguelike, postapokalypsa, mobilní hry, akční

To si takhle žijete poklidným rodinným životem a plníte si svůj životní sen prodejce výtečných taco. V tom ale řízením osudu dojde ke světové apokalypse, která vás (jak se z počátku zdá) připraví o vaše milované živobytí. Jenže pak si uvědomíte, že jste dost možná vůbec posledním pojízdným prodejcem taco! A tak se s rodinkou vydáváte napříč Spojenými státy do Winnipegu v Kanadě s plně vybaveným občerstvujícím karavanem.

Gunman Taco Truck se (jak může název napovědět) dělí na dvě naprosto odlišné minihry, které pospolu tvoří docela fungující celek. Nejprve si na mapě USA zvolíte jedno ze sousedních měst a vyrazíte do něj ve svém food trucku. Volba je čistě na vás, ale čím je cesta delší, tím více vás na ní čeká nebezpečí. Většina lidí a zvířat vlivem jaderné války zmutovala, ale stále je v nich zakořeněná touha po taco a tak jste pro ně jasným cílem. Oni jsou naopak jasným cílem pro vás, protože představují přísady do vašich specialit. A tak si jedete po tříproudé silnici, kde svým kulometem posíláte k zemi vše, co hýbe (od obřích žab po slizké paplazy), i co se nehýbe (značky, sudy, harampádí...).

Po čase dorazíte do nového města, kde už na vás čeká několik hladových jedinců, takže je načase otevřít stánek! Tím nám začíná druhá minihra – klasické tvoření pokrmů. Sto zákazníků? Sto chutí! A s novým postapokalyptickým jídleníčkem to platí dvojnásob, takže vás čeká neustálé listování kuchařkou, než si zapamatujete, že do žabího taca patří sýr a salsa, nikoliv cibule. Čím rychleji zákazníka obsloužíte, tím větší vám dá spropitné. Když se však spletete, bude chtít vrátit peníze, ale jídlo stejně zbouchne, ať už to je cokoliv.

A že je z čeho vybírat! Čeká vás příprava takových lahůdek jako taco s žabími stehýnky, hmyzáckými krunýři či pavoučími nožkami, ale dostane se i na klasické kuřecí rolky nebo hovězí ragú. V přípravě pokrmů sice využíváte ze silnice seškrábané mutanty, které vás nestojí žádnou investici, ale salsa, sýr, cibule ani salát na asfaltu nerostou, takže za peníze z prodeje míří vaše kroky do sámošky, kde před další cestou doplníte zásoby. Je dobré být vždy připraven, protože ne v každém městě se nachází obchod. Kromě jídla si prakticky neustále musíte doplňovat palivo, bez kterého se prostě nehnete a jste vystaveni nečekaným útokům nájezdníků, zatímco si v klidu odpočíváte na parkovišti.

Čas od času na svých toulkách Amerikou narazíte na dílnu, ve které zužitkujete pracně nasbírané sudy a cedule k opancéřování svého karavanu, vytvoření pluhu s ostny, přidání brokovnice na střechu apod. A že nový arzenál bude potřeba! Čím blíže jste Kanadě, tím více nepřátel potkáte a o to silnější budou. Někdy vás na cestě překvapí dokonce souboj s bossem, který může mít podobu obrovského supa, jehož náletům musíte včas uhnout, jindy to zas bude obrněný truck plný nájezdníků, které musíte jednoho po druhém vystřílet. Pokud cestu na sever nezvládnete, jednoduše vás to čeká celé od začátku. A mrzet vás to rozhodně nebude – Gunman Taco Truck je hra o cestě, ne cíli.