Gumslinger

Verdikt
80

Gumslinger je rychlá a značně návyková záležitost. Jedna chyba vás sice stojí vítězství, ale za pár okamžiků to můžete zkusit znovu. Bez placení je těžké vyšplhat se na první místo v turnaji, ale humorné zpracování a excelentní ozvučení to poměrně vynahrazují.

Další informace

Výrobce: Itatake
Vydání: 23. dubna 2021
Štítky: střílečka, na postřeh, mobilní hry, akční

Slyšeli jste někdy hlášku „ten je z jiného těsta“?  V dnešní hře se bavíme o ostřílených pistolnících z divokého západu. A těstem myslíme želatinu. Pokud si myslíte, že to nejde dohromady, tak dávejte dobrý pozor. 

Uznávám, že od neohroženého akčního hrdiny očekávám spíš hromadu svalů než gumy, ale vždy je potřeba pracovat s tím, co je k dispozici. Ve hře Gumslinger ovládáte pistolníka, který se v duelu snaží tasit rychleji než protivník. A že to není jen o rychlosti se velmi brzy přesvědčíte sami. Na pravé straně obrazovky táhnete prstem pro zamíření a klepnutím na levou stranu vystřelíte. 

Samozřejmě se snažíte být rychlejší než protivník, ale zároveň se musíte dobře trefit. Nejen do postavy jako takové, ale třeba rána do hlavy ubere soupeři výrazně více životů než do torza nebo nohy. A jak si asi dovede představit, želatina na projektily reaguje, takže po zásahu se rozvlní, spadne, přetočí se… a vy na to musíte náležitě reagovat a snažit se protivníka rychle dorazit, ať už třeba leží na zemi nebo letí vzduchem. 

Základním herním módem je vyřazovací turnaj, kdy se z úvodních 64 střelců můžete propracovat až do finále. Problém je v tom, že vaše životy se mezi koly turnaje neobnovují, takže pokud vás na začátku zraní, v dalším souboji budete v nevýhodě. A nyní přichází na scénu prémiový model hry. Za měnu si můžete koupit lékárničku, která vás po každé přestřelce vyléčí. Běžným hraním si jich ovšem příliš nekoupíte a platící hráči mají v tomto ohledu značnou výhodu.

Rozhodně však musím pochválit bravurní a vtipné ozvučení, které mi vždy vykouzlilo úsměv na rtech. Zábavné jsou také animace a různé vzhledy postav, které si můžete odemknout. Velmi často imitují známé charaktery. Já si třeba odemkl želatinu ve tvaru Mandaloriana s Baby Yodou. Kreativní chtěli být autoři i při tvorbě různých map, což je občas na škodu. Některé začínající pozice jsou prostě pro jednu ze stran nevýhodné.

Na krátkodobé zablbnutí je však hra výborným zpestřením a rozhodně se u ní budete bavit. Po chvíli hraní si také odemknete další režimy, které jsou třeba více zaměřeny na přesnost střelby. Bez placení je sice těžší se umisťovat na vrcholu turnaje, ale i tak vám hru musím doporučit.