Grumpy Cat's Worst Game Ever

Verdikt
71

Stylová kolekce humorných miniher. Nebýt několika vrásek, byl by Grumpy Cat's Worst Game Ever jasným tipem na zajímavou hříčku do kapsy. Takhle jde "jen" o povedenou a kratochvíli.

Další informace

Výrobce: Lucky Kat Studios
Vydání: 21. prosince 2016
Štítky: bizár, arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry

Ačkoliv její název napovídá o opaku, není Grumpy Cat's Worst Game Ever tou nejhorší hrou pod sluncem. Ve skutečnosti se jedná o zábavnou sbírku miniher s kočkami v ústřední roli. K všemi oblíbeným zvířátkům přihoďte ještě notnou dávku internetového humoru, a co vám vznikne, je neopakovatelný, byť ne bezchybný zážitek.  

Odehrání každé z miniher, které s nabručenou kočkou (Grumpy Cat) absolvujete, se vejde do několika vteřin. Úspěch v minihře vám otevře cestu do další, v případě neúspěchu dojde na ztrátu jednoho života. Ztraťte všechny tři a musíte se do hry pustit znovu. 

Jak už bývá standardizovaným zvykem, v průběhu hraní na vaše konto přibývají zlaťáky, za něž si lze v místním obchodě dokoupit nové verzi nabručené kočky, nová prostředí a dokonce i dosud uzamknuté minihry. K neviděnému obsahu se tak dostáváte skrze nákupy za herní měnu, přičemž obsahu, a to poutavého, připravili autoři z Lucky Kat Studios opravdu úctyhodné množství. Pro představu – můžete se těšit na vytahování bodlin kaktusu z koččiných zad anebo klepání na stejně zbarvené kočičí šelmy podle toho, jak zadání káže. 


Obzvláště dobře působí pozvolna stoupající obtížnost titulu. S přibývajícími minutami v Grumpy Cat's Worst Game Ever totiž roste výzva. Časový limit se zkracuje a stává neúprosným, rytmus, do něhož musíte klepat, je pojednou daleko komplexnější a i těch drátů k připojení se najednou na obrazovce vyskytuje více než předtím. Působivé. 

Pochopitelně i zde se najdou aspekty, které by si zasloužily vylepšit. Výjimečně se nejedná o dostavující se stereotyp, nýbrž o absenci jakéhokoliv multiplayeru pro víc hráčů u jednoho zařízení. Podobnou rozpačitost vzbuzuje nepříliš originální výtvarná stránka. Bohužel, takových vizuálních stylů existují na trhu desítky a v případě Grumpy Cat's Worst Game Ever působí už poměrně omšele, protože nenabízí zhola nic zajímavého.

Přesto, v téhle podobě je hra chytlavou hříčkou, jejíž zábava s přibývající počtem odemčených zadání může jen růst a dost možná vám na tváři vyčaruje celou řadu pobavených úsměvů. Jen pozor, jde o čistě sólo zážitek, jehož grafické zpracování zrovna neuhrane.