Grounded

Verdikt

Když máte pár centimetrů, je i docela obyčejná zahrada u domu místem, kde číhá řada nebezpečí. Grounded si v předběžném přístupu vede velmi dobře (a stále si ho můžete vyzkoušet), plná verze dorazí v září.

Počítač

Další informace

Výrobce: Obsidian Entertainment
Štítky: survival, adventura, akční

Studio Obsidian Entertainment včera slavilo druhé narozeniny od vstupu své hry Grounded do předběžného přístupu. Šéf vývoje Adam Brennecke u této příležitosti promluvil k fanouškům na Twitteru, kde prozradil nejen datum vydání finální verze hry.

Nejprve připomněl nedávné oznámení televizní adaptace Grounded, načež prozradil, že studio vydalo úplně poslední update předběžného přístupu, který přepracovává systém zbroje, vylepšování, vaření a další.

Teď už totiž bude následovat jen přechod na verzi 1.0, tedy plnohodnotné vydání, ke kterému dojde 27. září na počítačích, Xboxech a v předplatném Game Pass. Verze 1.0 s sebou přinese obrovské překvapení, o kterém Brennecke v tuto chvíli ještě nehodlá nic prozrazovat. Ale máme se prý dozvědět, proč jsme vlastně celou dobu své dny trávili zmenšení v trávníku na zahradě…

Grounded svým načasováním zaujme místo po jiných hrách, které jsme mohli hrát od září, ale jejichž tvůrci nakonec dokončení vývoje nestíhají. Jmenovitě jsou to například hry The Lord of the Rings: Gollum (odloženo o blíže nespecifikovaných několik měsíců) či odložený Warhammer 40,000: Darktide (na 30. listopad).