Gotham Knights

Verdikt

Dobrodružný výlet do potemnělého Gothamu dorazí již v říjnu, tvůrci se odhodlali naplno ukázat, jak bude chystané dílo vypadat.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Warner Bros. Games
Štítky: komiks, superschopnosti, superhrdinové, kooperace, adventura, akční

Kooperativní akce Gotham Knights byla oznámena v létě roku 2020 a původně měla vyjít loni, ovšem nakonec si na ni budeme muset počkat do října letošního roku. A ačkoli už o její existenci víme nějaký ten pátek, s informacemi zatím byli autoři relativně skoupí. To se ovšem nyní mění.

Vůbec poprvé se tak můžete podívat na záběry z hraní, které staví do popředí dvě z hratelných postav – Nightwinga a Red Hooda. Video má za úkol ukázat vám rozdíly mezi nimi. Zatímco první jmenovaný se spoléhá na akrobatické bojové umění a kluzák, ten druhý preferuje dvojici pistolí a po světě se pohybuje za pomoci mocných skoků.

Třináctiminutové video je na detaily docela bohaté a lze si z něj udělat slušnou představu o hratelnosti i podobě herního světa. I v Gotham Knights budeme řešit různé druhy vybavení a kostýmů, do kterých lze své svěřence navléknout. Akce vypadá na první pohled slušně. Doufejme, že nakonec nebude tak bezzubá jako v předloňských Marvel's Avengers.

Lze očekávat, že v dalším traileru se představí Robin a Batgirl, zbylí dva hrdinové, jejichž plášť budeme v rámci hraní moci obléct. Když ale říkám „my“, myslím tím majitele PC nebo současné generace konzolí. Spolu s trailerem totiž přišla informace o tom, že verze pro minulou generaci byly zrušeny, aby mohli vývojáři poskytnout co nejlepší herní zážitek. 

Příběh Gotham Knights se bude točit kolem záhadného Sovího tribunálu, věřím ale, že ke slovu přijdou i další ikoničtí členové gothamského podsvětí. Hra vychází 25. října letošního roku.