Golem

Verdikt

Logická plošinovka Golem se sice neodehrává ve středověké Praze, ale i přesto vypadá velmi pohledně a zajímavě. Hra vyjde někdy na jaře roku 2018.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Longbow Games
Štítky: plošinovka, adventura, logické

Plošinovka s prostým názvem Golem se možná překvapivě neodkazuje na pražskou legendu. Přátelský golem v této připravované novince není uplácaný z hlíny a ke svému chodu nepotřebuje šém zaražený do čela. Nicméně je podobně věrný a nápomocný mladé slečně, která v jeho doprovodu prochází barevným světem a oživuje prastaré stroje. 

Nepovíme vám, proč tak v plošinovce Golem konáte, protože to je jaksi podstatou hry. Na své pouti zleva doprava dáváte do pohybu zvláštní mechanismy, odhalujete taje věže v níž se pohybujete, zjišťujete, kdo ji postavil a za jakým účelem, a v neposlední řadě se zajímáte i o svého kamenného přítele, který mění tvar podle potřeby.

Vidíme několik hlavních lákadel. Na první pohled krásná výtvarná stránka, na první poslech malebný hudební doprovod. Odkrývání roušky tajemství funguje prakticky kdekoliv a kdykoliv a řešení puzzlů zkombinováním sil dívky a golema není sice nic objevného, ale stále funkčního.

I když Golem působí jako další nezávislá prvotina, dělá na ní zkušené studio Longbow Games. Přesto plošinovky nejsou jejich běžnou doménou. Studio je známé především válečnými strategiemi Hegemony, takže Golem je pro ně docela velká neznámá.

Ale snad se se svým novým dítkem dobře popasují a naservírují nám pohodovou výpravu se zajímavým příběhovým pozadím. Plošinovka Golem by měla vyjít ještě v průběhu jara na Steamu.