God of War: Ragnarok

Verdikt

Kratos se vrací! A s ním i severský panteon, pořádně nabroušený Thor, dospívající syn Atreus i nově představený bůh války Tyr. Vypadá to skvěle, ale datum vydání zatím neznáme.

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Další informace

Výrobce: SIE Santa Monica
Štítky: severská mytologie, third person, otevřený svět, bojová, adventura, akční

Vrcholem streamu PlayStation Showcase byla ukázka z chystaného God of War: Ragnarok. Nejen, že se hra tedy skutečně potvrdilo jméno hry, ale kolem pověstného konce světa se bude točit i celý příběh. Jak se zdá, Ragnarok se blíží a Kratos se pokusí tohle proroctví za každou cenu zvrátit. Nebude to ovšem jednoduchá cesta a nejspíš tak boha války čeká i pořádně těžké rozhodnutí, na jakou stranu se postavit.

Syn Atreus navíc vyrostl (odhadujeme někde okolo 14 let), takže s ním pěkně lomcuje puberta. Můžeme tedy čekat další lekce z rodičovství a snahu najít společnou řeč. Jen pevně doufáme, že si v Santa Monice s tímhle úkolem dobře poradí. Napsat otravného parťáka, kterého si nakonec zamilujete, není snadný úkol.

V traileru se mimo jiné objevila opět bohyně Freya, ale i ruka s kladivem, tedy nejspíš bůh hromu Thor - ostatně tenhle záběr jsme viděli už na konci minulé hry. Vrátí se i trpaslíci Brok a Sindri, ale taky hlava boha Mimira. Na závěr traileru pak můžeme vidět, že Kratos najde uvězněného boha Tyra, který nás nepřímo provázel celým předchozím dílem, a který byl proslavený tím, že hledal cestu míru nade vše.

Po titulcích se pak krátce ukáže i Angrboda – oficiálně o ní studio moc neprozradilo, podle severských legend jde ale o přítelkyni Lokiho a matku všech monster (vzhledem k věku obou dětí tohle ale moc nečekáme, že uvidíme).