God of War III

Verdikt
92

Jedna z ikonických mlátiček, která si vydobyla slávu na Playstation 3 a pro mnohé byla dokonce důvodem ke koupi konzole. Pro majitele PS4, kterým tento klenot z nějakého důvodu unikl, je k dispozici kvalitní remasterovaná verze. Pokud jste s zuřivým Kratem ještě neměli tu čest, neváhejte.

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation 3PlayStation 3

Další informace

Výrobce: Sony
Vydání: 16. března 2010
Štítky: bojovka, fantasy, third person, plošinovka, playstation, hlavolamy, akční

Podobně jako předešlé díly nabízí God of War III vyvážený mix vraždění antických božstev a jejich nohsledů, skákání po platformách, různě obtížných miniher, logických puzzlů a malé špetky frustrujících momentů. To vše je zalito hektolitry krve a obaleno rouškou násilí, které nesklouzává pod hranici 18+. Jde o bojovku, která je vzhledem k povětšinou asijské konkurenci označitelná za „maximálně západní.“ Pokud vám tedy vadí občasná bizarnost východního stylu, zcela bez problémů můžete naskočit na krvavou vlnu bohovraha Krata a užít si do sytosti jeho pustošení.

Akce je uspokojivá, neovládá se přitom nijak složitě a díky rozličným zbraním a jednoduchým kombům se jen velmi pomalu okoukává. Než se zkrátka stihnete začít nudit, přijde konec – po nějakých osmi hodinách. Z pohledu hráče zhýčkaného Bayonettami, Metal Gear Rising Revengeance nebo Killer is Dead je God of War vlastně jen obyčejná bojovka.

Občas ale zkrátka není na škodu zahrát si titul, který neprokopává cestu novinkám a nápadům, jež vás zvednou ze židle, ale nabízí poctivou porci klasiky. Kratovo třetí povyražení je řemeslně zvládnuté na jedničku, a i když vám obočí s pomyšlením „tohle jsem ještě neviděl“ nenadzvedne, dá se u něj bez nejmenších problémů vypnout a užívat si násilí v té nejkrásnější formě.

Zapomenuté zlo

Pozor by si ale měli dát ti z vás, kterým se ježí chlupy při vyslovení zkratky QTE. Mnohými nenáviděné quick time eventy se táhnou celou sérií, která je navíc povyšuje na nezbytnou součást bojů s bossy. Při jejich plnění přitom stačí jedna chybka a budete muset celý segment procházet znovu. Nejtěžší z nich se odehrává, když relaxujete s Afroditou a objevování tajemných zákoutí její... duše je čistě volitelné.

Pokud vlastníte Playstation 4, pravděpodobně se budete chtít poohlédnout po remasterované verzi. Remaster běží plynuleji a ve vyšším rozlišení. Místy nabízí skutečně krásnou podívanou, sem tam vám ale připomene, že hrajete hru z roku 2010. Po obsahové stránce nic moc dalšího nenabízí ani nijak zásadně nemění hratelnost, ale v tomto ohledu zrovna netečnost nevadí – ostatně hra před lety nesklidila vysoká hodnocení pro nic za nic.