Gladihoppers

Verdikt
75

Hra neobsahuje příliš obsahu a v tuto chvíli se vyřádíte jen ve dvou módech, ale sám boj je natolik povedený, že hra stojí za zkoušku.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Nedostupné

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout
Google Play
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Dreamon Studios
Vydání: 19. prosince 2018
Štítky: bojová, mobilní hry, akční

Souboj na život a na smrt je naprosto vážnou věcí, u které člověk musí zachovat chladnou hlavu, jinak o ni přijde. To se ale těžko dělá, když vaše postava místo chození hopká jako zajíc. Jen si představte, že by Russel Crowe v Gladiátorovi místo přikrčeného postoje okolo nepřátel skákal jak na trampolíně. Ale o to zábavnější je to hra.

Ve hře Gladihoppers doslova hopkáte ze strany na stranu, u toho se nakláníte dopředu a dozadu a neustále měníte svou útočnou i obrannou pozici. Cílem je samozřejmě přemoci protivníka. Toho nejefektivněji dosáhnete zásahy do nechráněných míst. Zásah do hlavy bez helmy je tím nejsilnějším, ale když má někdo nekryté jen nohy, cíl máte také jasný. 

Jedním prstem tedy ovládáte pohyb, zatímco ten druhý se stará o údery zbraní. Máte tři možnosti útoku – táhnete prstem shora dolů, obráceně nebo doleva. Podle toho se provede příslušný útok. To hra opepřuje ještě změnou postoje. Klepnutím totiž postava zvedne štít a zbraň, čímž si kryje tělo, ale odhalí nohy. Navíc se změní i útoky. Například tah shora dolů je nyní opravdu silný a obrácený pohyb zase míří přímo do obličeje. 

Hraní tedy vypadá tak, že s postavou poskakujete, vyrážíte k útoku a snažíte se uhýbat před mácháním mečem protivníka. Zároveň měníte postoje a útočíte tam, kde je nepřítel zranitelný. Zprvu vám to příliš nepůjde, hra není vůbec snadná a musíte kontrolovat spoustu věcí najednou. Hlavní mód sestává z chránění císaře před nájezdem barbarů. Na výběr máte i z několik rozdílných bojovníků. Jak se zlepšujete, odemykáte si i nové zbraně a vybavení do volné hry. 

Zapomeňte na free-to-play transakce, tato hra vás akorát čas od času otravuje reklamou. Rozhodně však stojí za to. Souboje jsou rychlé, krvavé a ovládání je nečekaně komplexní. Velkou roli hraje postřeh a schopnost rychle vyhodnotit situaci. A to i přesto, že stále vypadáte jak hopsající králíček. Jak ale sami vidíte, s trochou humoru přichází i pořádná dávka pixelové brutality.