Ghostrunner: Project_Hel

Verdikt

Nemilosrdná kyberpunková akce Ghostrunner se rozrůstá o první plnohodnotný příběhový přídavek: Project_Hel.

Počítač

WindowsWindows

Steam

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

PlayStation Store

PlayStation 4PlayStation 4

PlayStation Store

Xbox Series XXbox Series X

Microsoft Store
Koupit

Xbox OneXbox One

Microsoft Store
Koupit

Další informace

Výrobce: One More Level
Štítky: kyberpunk, first person, sci-fi, akční

Tvůrci famózní a velmi náročné akční plošinovky Ghostrunner, která spojila svižné tempo s platformingem a formulí „jedna rána = smrt“, přicházejí s prvním větším rozšířením. Dosud svou rok a půl starou hru obohacovali jen menšími balíčky se zbraněmi a skiny, ale konečně došlo na DLC, které rozšíří i příběh.

Nová příběhová linka DLC Project_Hel vás vezme ještě před události první hry a objasní vám motivy titulní bojové androidky Hel, kterou jste v původní hře museli porazit coby bosse stojícího mezi vámi a vaším cílem.

Hel přitom byla na své vlastní misi potlačit povstání, což jí zadali její stvořitelé. A ty ona nesnáší. Ale protože je naprogramovaným strojem, nemůže na své tvůrce zaútočit. Nezbývá jí než hledat chyby v systému, které by jí umožnily překazit plány svých pánů.

Hel na rozdíl od Ghostrunnerů neobsahuje žádné biologické části, je čistým strojem hnaným nestabilní, impulzivní a věčně naštvanou umělou inteligencí. S tím souvisí nový styl hraní. Jak zabíjíte nepřátele, plní se vám ukazatel vzteku, který vám posléze odemkne nové dovednosti.

Hel se umí vyhnout jisté smrti s pomocí svého štítu, naopak dokáže ignorovat štíty nepřátel svým neblokovatelným útokem a cizí jí nejsou ani útoky z dálky s pomocí energetického výboje. Absenci vystřelovacího háku vám vynahradí superskokem a ještě lepším dashem, které přijdou vhod i v soubojích se čtyřmi novými typy nepřátel a dvěma souboji s bossy při zdolávání sedmi nových úrovní.

DLC Project_Hel pro Ghostrunner již najdete na počítačích, PlayStationech a Xboxech za 15 eur, zatímco Switch se dočká o něco později. Původní Ghostrunner je zároveň v různých akcích. Na Steamu, v Epicu a Microsoft Storu ho koupíte za 12 eur místo 30, a přestože na PlayStationu žádná sleva není, tam stačí, když si předplácíte PlayStation+ a hra je vaše.

Kromě dodatečných prací na Ghostrunnerovi se už také nějakou dobu ví o chystaném pokračování Ghostrunner 2.